(Extra)Liga v Roztokách !!!

31.07.2022

Extraliga = nejvyšší soutěž určitého sportovního odvětví nebo špičkový expert ve svém oboru. Toliko k významu slova Extraliga uvádí český slovníček. Když se ale propojí oba významy v jeden, pak se může stát zázrak. Tedy přesně to, co se přihodilo v Roztokách. Tím špičkovým expertem ve svém oboru je Šárka Čížková, které se povedlo zajistit pro naše město nejvyšší soutěž ve volejbale a nádavkem i 1.ligu !!!  A to se rovná v našich skromných podmínkách malému zázraku.

Je to skoro neuvěřitelné, ale je to tak. V soutěžním ročníku 2022/2023 budou hrát dvě roztocká družstva nejvyšší, resp. druhou nejvyšší soutěže v ČR. Na juniorky (po novu U22) čeká výzva v 1.lize, na kadetky (nově U18) dokonce v extralize. Ligu si sice holky nevybojovaly sportovní cestou, nicméně jejich kvalita byla, kromě Šárčiny diplomatické práce, hlavním důvodem nabídky, která se neodmítá. Ligové soutěže se přece nenabízejí jen tak nějakým "lúzrům". Ani Karlovy Vary, které nám přenechaly 1.ligu juniorek, ani SVBC (Dobřichovice), které nám nabídly možnost zahrát si na rok extraligu kadetek, by asi nebyly rády, kdybychom v lize dělaly ostudu a tak určitě pečlivě vybíraly komu soutěž přenechají. A je vyznamenáním pro náš skromný oddíl, že si vybraly právě hráčky Sokola Roztoky.

Naše holky to budou mít velmi těžké, jelikož juniorky ve své kategorii U22 (roč. 2002/2003) budou patřit k nejmladším, poněvadž nás budou reprezentovat ročníky 2004/2005/2006. Snad ten věkový hadnicap nebude na palubovce až tak znát. Kadetky zase ve své kategorii (roč.2006/2007) budou čelit volejbalovým baštám jako je Prostějov, Brno, Ostrava, Liberec nebo Olymp Praha. Přestože naše holky držely s těmito kluby v kategorii starších žákyň krok a mnohdy je i porážely, jedná se o kluby, které si z regionů stahují to nejlepší co je k mání, takže se máme na co těšit. Navíc na soupisce našich kadetek je pouze jedna "dvatisícešestka", která bude ale prioritně nastupovat za juniorky.

Nicméně holky, my vám moc věříme a budeme fandit co nám budou síly a především hlasivky stačit !!!

A jak se to Šárce celé povedlo se můžete dozvědět v připravovaném rozhovoru ... "Po tajmu"