MINI - minivolejbalová premiéra

17.11.2023

      Sváteční den 17.listopadu byl svátečním i pro minivolejbalisty ze středních Čech, kterým tento den začaly turnaje krajského přeboru v barevném minivolejbale. Premiérových turnajů se samozřejmě účastnili i roztočtí "žlutí" "červení" a "modří". Pro mnohé z nich to bylo vůbec první soutěžní měření sil s jinými družstvy. Došlo i na slzičky, jelikož ne vždy se podařilo vyhrát, ale v minivolejbale to ještě není úplně o výsledcích. Důležité je, že trenéři jednotlivých kategorií (Lenka Zemanová = žlutí, Pája Čížková= červení, Ondra Zeman = modří) byli spokojeni a zhodnotili účast našich nejmenších volejbalistů na prvním letošním turnaji veskrze pozitivně. 

Žlutí odehráli svůj premiérový turnaj v Benátkách nad Jizerou. A byla to skutečná premiéra se vším všudy, jelikož pro všechny čtyři zástupce roztocké volejbalové školy - Toničku Marešovou, Jasmínku Rynešovou, Valinku Zemanovou i Jonáše Kohouta, to byly úplně první soutěžní  "mače" v jejich kratičké volejbalové kariéře. V tomto kontextu je konečné 14. a 16. místo skvělým startem. 


Červení odjeli na svůj úvodní turnaj do Odolené Vody.  Roztocký minivolejbal reprezentovala šestice Eli Houšková, Kája Kafková, Dalila Kalousová, Hanička Kozáková, Viki Lejčarová a Ben Kratochvíl. Vedli si se střídavými úspěchy a výsledkově nejúspěšnější byla Viki s Benem, kteří si domů přivezli pěkné osmé místo. Největší radost udělali červení svojí trenérce Páje výborným podáním, ze kterého získávali největší počet bodů. Motivací pro všechny malé volejbalisty bylo i setkání s extraligovými hráči Odolené Vody, kdy došlo i na podpisy.


Modří hráli svůj turnaj také na "Odolce" a vedli si jako "ostřílení harcovníci". Trojice Zuzka Albrechtová, Helen Velichová a Majda Zemanová ukázala, že už mají něco za sebou, co se volejbalu týče, a jen kousek štěstí chybělo, aby si holky přivezly do Roztok medaili.  "Brambory" jsou sice nepopulární, ale věříme, že budou naše modrá děvčata motivovat do dalších turnajů, ve kterých to už "cinkne".