U14 - Doma taky za tři (body)

28.02.2023

Tak se konečně dočkaly i mladší žákyně, které své volejbalové dovednosti mohly předvést roztockému publiku. V neděli, na dalším turnaji krajského přeboru, přivítali na palubovce ZŠZB své stejně staré soupeřky z Mělníka, Neratovic a Brandýsa nad Labem. A jak se svěřenkyním Radky Doudové a Lenky Jakabové před domácím publikem vedlo?                                                                                                                             V prvním setu utkání proti U14ctkám z Mělníka byla naše děvčata asi ještě trochu nervózní, když se jim vůbec nic nedařilo. Od začátku sady nabrala velkou ztrátu, která se do konce prvního dějství stále zvětšovala - 10:25. Ale po změně stran to už byla jiná káva. Do půlky setu to bylo vyrovnané, dokonce jsme chvílemi vedli. V koncovce se však projevila větší kvalita mělnických nadějí - 17:25. Mělník si následně bez problému poradil i s dalšími soupeři a nedělní turnaj v Roztokách jasně opanoval.             Ve druhém utkání byly našimi soupeřkami Neratovice. Ty na tom v tabulce byly ze všech  nedělních účastníků nejlépe - na třetím místě, takže ani v tomto zápase nebyly naše holky favoritem. Vývoj utkání nápadně připomínal úvodní duel proti Mělníku. Roztocká děvčata od začátku výrazně ztrácela a o výsledku první sady bylo celkem brzy jasno - 12:25.  Ve druhém setu došlo opět k výrazné proměně. Naše holky si na začátku vytvořily slušný náskok, který sice soupeřky stáhly, ale v půlce druhého dějství "roztočandy" opět odskočily na vyšší rozdíl, který už si pohlídaly až do konce - 25:18. O bodu navíc tak musel rozhodnout tiebreak. Do něj vstoupily roztocké U14ctky ještě pod vlivem euforie z předchozí vítězné sady a  hned v jeho úvodu si vytvořily rozhodující náskok, který už nepustily - 15:9. Překvapivé a cenné vítězství je tu!                                                                                                                                 V posledním utkání turnaje čekal na naše děvčata teoreticky nejschůdnější soupeř, se kterým bojujeme v tabulce o šesté místo - Brandýs n/Labem.  A aby se to nepletlo, až do půlky zkrácené hry se utkání vyvíjelo na chlup stejně jako to předcházející proti Neratovicím. "Syndrom" prvního setu se opět opakoval i v závěrečném duelu. Naše holky někdy působily jako by viděly poprvé volejbalový míč. Rozdíl byl především na příjmu, kde i naše povedená podání brandýská děvčata v poklidu přijmula, kdežto náš příjem lítal po celé tělocvičně, takže výsledek byl celkem nasnadě - 15:25. Změna stran, mávnutí kouzelného proutku a proměna obou družstev. Naše děvčata v podstatě bezchybná, těm z Brandýsa se nedaří vůbec nic - 25:12. O bodu navíc tak musí opět rozhodnout  zkrácená hra. Její úvod je v režii roztockých "mlžek", které se ještě vezou na vítězné vlně předchozí sady. Strany se se mění za stavu 8:2 a nikdo z roztockých fanoušků nepochybuje, že další dva body zůstanou doma. Ale ouha, pár podařených balónů soupeřek znamená znejistění v našich řadách. Dosud perfektní podání přestane fungovat, a zkaženými servisy vracíme brandýským těžce získané body hned zpátky. Ještě odskakujeme na 12:10, ale opět zkažený servis. Nervová soustava už nedovolí našim děvčatům se plně zkoncentrovat na koncovku a prohráváme - 12:15.  Škoda, měly je na lopatě.                     Místo radosti tak vládne v roztocké tělocvičně ponurá nálada. Ale není důvod. Naše nejmladší šestkové volejbalistky si dokázaly, že pokud se zbaví fobie z prvního setu, tak mohou hrát rovnocenný volejbal se všemi soupeřkami. Kvalitami na to rozhodně mají. A ještě jednu věc bych rád zmínil - obrovská pochvala rodičům našich "mlžek" za pomoc při průběhu turnaje, trenérky se tak mohly plně soustředit na koučování, ale za vytvoření úžasné atmosféry.  Myslím, že holky si to užily a budou mít na co vzpomínat.

Díky všem !

TJ EMĚ Mělník                                  0:2 (10:25, 17:25)                                                  TJ Neratovice                                   2:1 (12:25, 25:18, 15:9)                                        TJ Sokol Brandýs nad Labem          1:2 (15:25, 25:15, 12:15)