U14 - Jen dva body z Mělníka

14.11.2022

Druhý turnaj krajského přeboru odehrály roztocké mladší žákyně v neděli v Mělníku. Z úvodního turnaje si naše nejmladší šestkové volejbalistky přivezly tři body za jednu výhru a dvě porážky s favorizovanými týmy Kralup a Kladna.  V podstatě totožnou bilanci měly po prvním odehraném turnaji i družstva, která nás čekala v Mělníku - Benátky, Mladá Boleslav a domácí U14náctky. Proto jsme byli optimisté a očekávali do bodové sbírky větší přísun bodů.                                                                          Turnaj si již odkoučovaly Radka s Lenkou, kmenové trenérky mladších žákyň, které na úvodním klání absentovaly. A proti Benátkám začaly holky povedeně. Za necelých dvacet minut si připsaly na konto první set. Také v první polovině toho druhého nic nenasvědčovalo tomu, že bychom z tohoto utkání nezískaly tři body do tabulky. V půlce setu však Benátky vyrovnaly a do koncovky šly dokonce se čtyřbodovým náskokem. Ten ještě naše děvčata stáhla na jeden bod, ale set již nezachránila.  Tiebreaku se bohužel projevilo psychické rozpoložení ze závěru druhé sady. Soupeřky si na počátku vybudovaly až šestibodový náskok, který se přes veškerou snahu nepodařilo "roztočandám" dohnat. Škoda.                                                   Ve druhém utkání proti Mladé Boleslavi, která až do duelu s našimi děvčaty uhrála pouze jeden set, se pravděpodobně projevila nepohoda po prohraném zápase s Benátkami.  Roztocké mladší žákyně nedokázaly svým boleslavským vrstevnicím odskočit na větší bodový rozdíl a v koncovce naopak zaostávaly. Druhý set jsme si nechali utéct hned na začátku a i když v půlce sady holky otočily vývoj ve svůj prospěch, na další mladoboleslavskou šňůru už zareagovat nedokázaly. Dvakrát škoda.                                                                                                                                           Proti Mlžkám z Mělníka nastoupily naše mladší žákyně jako vyměněné a od začátku si udržovaly až šestibodový náskok. Ten se sice s blížícím se koncem setu zmenšoval, ale koncovku si jsme si pohlídali. Od druhého setu se však začala karta obracet a domácí volejbalistky na palubovce dominovaly. Naše děvčata nenašla ve zbytku utkání žádnou protizbraň a odešla tak potřetí poražena.

Z Mělníka odjížděly roztocké U14ctky asi trochu zklamané, ale podíváme-li se o rok zpět, tak jsme na tom po dvou turnajích byli ještě hůř, než tuto sezónu. Takže hlavu vzhůru holky, zvlášť když víme, že zajíci se počítají až po honu. Stejně jako loni. Na kategorii mladších žákyň se totiž asi nejvíce projevuje meziroční progres v jejich volejbalových dovednostech. Takže během roku a dalších odehraných turnajů se teprve ukáže, kam roztocký volejbal v kategorii mladších žákyň vlastně patří.  A my jsme, i vzhledem k předchozím letům, optimisté.

VK Benátky nad Jizerou          1:2     (25:18, 23:25, 11:15)                                              TJ AŠ Mladá Boleslav            0:2    (22:25, 20:25)                                                    TJ EMĚ Mělník                         1:2     (25:21, 14:25, 7:15)