U14 - Naše soupeřky: Benátky,  Mladá Boleslav, Mělník

11.11.2022

      Druhý turnaj krajského přeboru v kategorii U14 odehrají naše mladší žákyně v neděli v Mělníku.  Vylepšit si bilanci jedné výhry a dvou porážek z úvodního turnaje  budou chtít proti těmto soupeřkám.   


VK Benátky nad Jizerou                                                                                                           Benátky nad Jizerou jsou pro mě ze sportovního hlediska  tak trochu záhadou. Mají krásnou sportovní halu, kde hrají volejbalovou extraligu mužů. Mají zimní stadion, na kterém hrály první ligu ledního hokeje a mají útulný sportovní areál, kde se hraje fotbalová divize, ale ještě nedávno to byla třetí liga. Jak to jen v tomto sedmiapůltisícovém městě dělají ...                                                                                          Mládežnické oddíly místního volejbalového klubu patří ve středních Čechách k průměru a čas od času v nějaké kategorii zazáří, jako například loni kadetky třetím místem a juniorky stříbrem. Co je ale zajímavé, Benátky dokázaly obsadit svými družstvy všechny věkové kategorie a to vč. těch chlapeckých, tzn. že aktuálně v soutěžích krajského přeboru figuruje 9 týmů pod hlavičkou VK Benátky. Jak to jen v tomto sedmiapůltisícovém městě dělají ...                                                                              Mladší žákyně  z Benátek obsadily v loňském ročníku osmou příčku (Roztoky byly deváté), když v jediném vzájemném utkání nás porazily. V barevném minivolejbale, ze kterého se letošní Mlžky rekrutují, ale nedosáhly žádného výrazného výsledku. V první turnaji současné sezóny měla děvčata z malého města nad Jizerou shodnou bilanci jako ta naše, tj. jednu výhru (Ml.Boleslav) a dvě porážky (Brandýs, Neratovice), ale protože jedna prohra byla až v tiebreaku, jsou v tabulce o jeden bod a jednu příčku před námi.       

     


TJ AŠ Mladá Boleslav                                                                                                      

    O boleslavském mládežnickém volejbale není v podstatě co psát. Je to přesně pravý opak toho benátského. Vloni jsme totiž napočítali v krajských soutěžích pouze jeden jediný tým (kadetky) z města automobilů. Letos je to o poznání lepší, když se do soutěží KP přihlásilo šest boleslavských družstev. Kromě oddílu AŠ (3 družstva), to jsou ještě  Prasyl (2x) a Malibu MB.  Že by se ve druhém největším městě našeho kraje blýskalo volejbalově na lepší časy?                                                                                   V úvodním turnaji sezóny si Mlžky z Boleslavi připsaly tři porážky (Neratovice, Benátky, Brandýs) a s jedním bodem jsou na osmém místě skupiny B. TJ EMĚ Mělník

     Mělnický mládežnický volejbal patří mezi tradiční kluby našeho kraje. A rok od roku dosahuje lepších a lepších výsledků. Pýchou mělnického líhně jsou nyní volejbalistky ročníku 2008 (starší žákyně), které patří mezi nejlepší v republice, což dokazují jejich výsledky nejen v krajském přeboru, ale i v Českém poháru nebo na mistrovství ČR.                                                                                                                               Ve stopách svých starších "kolegyň" by jistě chtěli jít i mělnické mladší žákyně. Soudě dle výsledků se jim to zatím moc nedaří. V loňské sezóně skončily Mlžky z města na soutoku Labe a Vltavy až na 15.místě. Ani výsledky z barevného minivolejbalu nebyly vloni nic moc, snad jen 5.místo na festivalu Minivolejbalu  stojí za zaznamenání. V letošním ročníku jsou na tom "mělničanky" podobně jako Roztoky nebo Benátky. Jedno vítězství (Kladno "B") a dvě prohry (Kladno "A", Kralupy) znamenají páté místo v naší skupině. Pozitivem může být, že prohra s Kralupy byla až ve třech setech.