U14 - Tříbodový příspěvek na oslavu

19.01.2023

První turnaj v novém roce absolvovaly roztocké mladší žákyně v Benátkách. Ve městě nad Jizerou bohužel chyběla našim U14ctkám opora týmu Linda, která má za sebou již premiéru v dresu starších žákyň. Její absence se projevila zejména v prvním utkání s "mlžkami" Mladé Boleslavi, ve kterém tahaly naše nejmladší šestkové volejbalisty od začátku za ten kratší konec. Ve druhém dějství se sice do půlky setu držely bodově na dostřel a donutily soupeře i k oddechovému času, ale závěr setu patřil jednoznačně hráčkám z města automobilů.                                                                     Druhé utkání proti domácím Benátkám bylo o poznání vyrovnanější. Naše děvčata byla v průběhu prvního setu v mírném vedení a koncovku sady zvládla jednoznačně ve svůj prospěch. Po výměně stran to byl boj se vším všudy. Na počátku setu si roztocké mladší žákyně vypracovaly až šestibodový náskok, ale ten se podařilo domácím hráčkám stáhnout a vývoj setu dokonce i otočit na svoji stranu. Do koncovky šly ve výhodnější pozici, ale roztocké bojovnice zvládly poslední výměny opět na výbornou a získaly důležité tři body, díky nimž přeskočily svého soupeře v tabulce skupiny "B". Tímto vítězstvím přispěly naše nejmladší volejbalistky k víkendovému svátku roztockého volejbalu. Děkujeme holky                                              Další turnaj mladších žákyň budeme pořádat koncem února v Roztokách, tak věříme, že děvčata naváží na domácí palubovce na bojovný výkon proti Benátkám a přidají do tabulky další body.

TJ  Mladá Boleslav           0:2 (15:25, 13:25)                                                              VK Benátky nad Jizerou        2:0 (25:16, 26:24)