U16 - A jsme tam !!!  

05.11.2023

      Dvěma turnaji během čtrnácti dnů skončila 1.fáze bojů ve výkonnostních skupinách krajského přeboru starších žákyň. A pro roztocké U16ctky dopadly tyto turnaje velmi úspěšně, jelikož si holky vybojovaly postup mezi nejlepších deset družstev našeho kraje. Nejprve si na domácím turnaji v konkurenci rezerv Kralup, Příbrami a Kladna, připravily ziskem sedmi bodů dobrou "půdu" pro postup do TOP TEN, aby na závěrečném klání v Mladé Boleslavi stvrdily dalšími sedmi body, v duelech se "stržkami" Mladé Boleslavi, Říčan a Kolína, posun mezi smetánku Středočeského kraje.

Roztoky, 22.10.2023                                                                                                     Domácí turnaj odehrály naše starší žákyně, z důvodu úspory financí za pronájem, v roztocké sokolovně místo v původně deklarované a osvědčené ZŠZB. Nevím jestli pro volejbalové umění starších žákyně není prostor sokolovny už příliš stísněný, každopádně co se výsledků týče, palubovka místního Sokola holkám svědčila.            V úvodním utkání čekal na naše U16ctky tradiční soupeř z Kralup, resp. jejich "B" tým. Jednalo se o celkem vyrovnaný souboj, který roztocké "stržky" rozhodly ve svůj prospěch až v koncovkách jednotlivých setů, takže si po výhře 2:0 (25:19, 25:17) připsaly do tabulky důležité tři body.                                                                                      Ve druhém utkání čekala na naše děvčata rezerva Příbrami, se kterou se již v letošní sezóně potkala. V jednom z kvalifikačních turnajů zvítězily "roztočandy" 2:1. Odvetný duel probíhal přesně v obráceném duchu, když po prvním vyhraném setu – 25:20, převzaly otěže utkání hostující volejbalistky a po setech 14:25 a 8:15 nám oplatily porážku z kvalifikace – 1:2. Nicméně získaný set a tím i bod, s konkurentem na postup, mohl hrát v konečném účtovaní II. výkonnostní skupiny důležitou roli.            V posledním zápase roztockého turnaje čelily naše U16ctky "béčku" Kladna, které oba své předchozí duely prohrálo. Domácí "stržky" potvrdily v utkání roli mírného favorita, a byť ve druhém setu malinko "hazardovaly", když přišly o desetibodový náskok, zvítězily nakonec 2:0 (25:15, 25:23) a zaokrouhlily zisk bodů z domácího turnaje na sedm.   

Nominace: Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča, Kárová Eliška, Novotná Eliška, Obstová Áďa, Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Velichová Mia, Šolínová Áňa

TJ Kralupy "B" 2:0 (25:19, 25:17)                                                                                    TJ Baník Příbram "B" 1:2 (25:20, 14:25, 8:15)                                                          Kladno volejbal cz "B" 2:0 (25:15, 25:23)   


Mladá Boleslav, 5.11.2023                                                                                                Na závěrečný turnaj 1.fáze II. výkonnostní skupiny odjížděly roztocké starší žákyně s cílem udržet si pozici mezi první trojkou, což by znamenalo postup mezi nejlepších deset družstev kraje. V Mladé Boleslavi se naše děvčata postupně utkala s domácími U16ctkami, "stržkami" Říčan a Kolína. Dle předběžných propočtů mělo stačit přivézt z města automobilů pět bodů a posun do TOPTEN nás neměl minout.                             Svůj cíl začaly holky plnit  již v úvodním utkání, ve kterém si poradily s místními volejbalistkami Mladé Boleslavi v poměru 2:0 (25:19, 25:18), když oba sety měly po celou dobu pod kontrolou.                                                                                                       Ve druhém utkání nás čekali starší žákyně z Říčan, kterým jsme chtěli oplatit porážku z úvodního kvalifikačního turnaje. To se nepodařilo, přestože k tomu nebylo daleko. V první sadě naše děvčata jednoznačně dominovala a zvítězila 25:10. Po výměně stran se bojovalo o každý míč a vyrovnaný stav vydržel až do koncovky. V té nám soupeřky odskočily, a přestože "roztočandy" ještě mohutně stahovaly, set připadl Říčanům – 23:25. V první polovině tiebraku jsme měli mírně navrch, ale od stavu 8:8 už naše děvčata neuhrála ani bod. Výsledek 8:15 a porážka 1:2 znamenala, že jsem "říčaňankám" neoplatili porážku z kvalifikace, a že nám ke splnění postupového cíle pořád chybí jeden bod.                                                                                Ten jsme tak museli získat v posledním utkání proti Kolínu. První polovina setu byla z naší strany malinko nervózní a skóre celkem vyrovnané, ale ve druhé půlce sady již naše holky neponechaly nic náhodě, v klidu si dokráčely pro zisk setu – 25:17, chybějícího bodu a tím i pro postup do nejlepší výkonnostní skupiny. Druhý set nezačaly roztocké "stržky" nejkoncentrovaněji a nechaly si soupeřky odskočit až na rozdíl osmi bodů – 9:17. Po prostřídání, ale přišla několikabodová šňůra a obrat v setu až na konečných 25:21. Vítězstvím 2:0 a dalšími třemi body tak děvčata stvrdila postup ze druhého místa  tabulky II. výkonnostní skupiny.   Gratulujeme !!!                                       

Nominace:  Dargajová Linda, Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča,  Novotná Eliška,  Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Velichová Mia, Šolínová Áňa           

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav       2:0  (25:19, 25:18)                                              SC SPIRIT Říčany                              1:2  (25:10, 23:25, 8:15)                                        SK Volejbal Kolín "A"                        2:0  (25:17, 25:21)                                                 

       Soutěž krajského přeboru starších žákyň pokračuje prvními turnaji 2.fáze už 26.11. Roztocké U16ctky se při své premiérové účasti mezi smetánkou našeho kraje utkají na palubovce kralupské ZŠ Gen.Klapálka postupně s dosavadním suverénem soutěže z Nymburka, se "stržkami" Benátek nad Jizerou a s našimi starými dobrými známými z Říčan. Holky, budeme vám držet palce a věříme, že minimálně Říčanům oplatíte dosavadní dvě porážky.