U16 - Bod z turnaje "smrti"

24.10.2022

       Druhý finálový turnaj roztockých U16ctek by se dal nazvat doslova turnajem "smrti". V neděli se totiž naše děvčata utkala v Kralupech se třemi týmy, které se  řadí mezi špičku středočeského kraje v kategorii starších žákyň. Domácí Kralupy - obhájce prvenství z loňské sezóny, který letos v krajské soutěži neztratil ještě ani set a v Českém poháru figuruje v první, té nejlepší, výkonnostní skupině. Mělník - obhájce stříbrné pozice z uplynulého ročníku, s naprosto totožnou bilancí krajských utkání jako kralupský rival, ale ještě lepšími výsledky v Českém poháru, který mělnická děvčata po dvou odehraných turnajích vedou. A třetí do party - Nymburk. Ten se sice nemůže pochlubit tak skvostnou bilancí jako jejich soupeřky, v prvním turnaji podlehly v tiebreaku SVBCéčku, ale v Českém poháru rovněž figurují v nejlepší výkonnostní skupině. Není tak aktuálně lepších družstev v kategorii U16 ve středních Čechách. A této konkurenci vybojovaly roztocké starší žákyně jeden bod do tabulky za porážku 1:2 s Nymburkem. A dle přítomných fanoušků mohlo být při trošku lepší "konstelaci" i výrazně lépe. V tabulce finálové skupiny, klesla naše děvčata na šestou pozici a svoji příslušnost k TOP TEN budou muset potvrdit v posledním turnaji prvního kola. Tři družstva s nejhorší bilancí totiž sestupují do druhé výkonnostní skupiny.   A o co jste v neděli přišli?

    V prvním zápase o výkon plný respektu až bázně z domácích U16ctek. Naše holky zůstaly daleko za svými možnostmi, což se nakonec projevilo i na konečném skóre.        O zlepšený výkon ve druhém utkání proti Nymburku a o první vyhraný set. V rozhodujícím tiebreaku udělal zkušenější soupeř méně chyb než roztocké starší žákyně a ty tak bohužel nedotáhly slibně rozehraný zápas do vítězného konce.               O překvapivě vyrovnané utkání s vysoce favorizovaným Mělníkem, ve kterém pokračovala naše děvčata ve zlepšujícím se výkonu. Zápas jsme "projeli" až v koncovkách setů, když zejména v tom prvním mohly "roztočandy"  opakovaně žehrat na kontraverzní výroky rozhodčího. Nicméně i přes další prohru jsme jednu malou radost zaznamenali. Tolik bodů  jako naše děvčata (42) letos na mělnické U16ctky ještě neuhrál žádný tým, který s nimi prohrál. A to byly všechny, kromě dvou výjimek, mezi které se v neděli zařadily i kralupské starší žákyně, které tak oplatily Mělníku týden starou porážku z Českého poháru. 

                                                                                                                                 

TJ Kralupy  "A"                           0:2   (11:25, 7:25)                                                      Volleyball Nymburk "A"             1:2   (25:21, 16:25, 11:15)                                          TJ EMĚ Mělník                              0:2   (21:25, 21:25)