U16 - Naše soupeřky: Kladno "A", Králův Dvůr "B", Hořovice

07.10.2022

      Prvními zápasy startuje tuto neděli finálová skupina kategorie U16 a k naší velké radosti i za účasti starších žákyň z Roztok. A s kým že se naše děvčata v kladenské sportovní hale potkají? 


Kladno volejbal cz "A"                                                                                                           Kladenské volejbalistky patří každoročně mezi favoritky krajských mládežnických soutěží, k čemuž je předurčuje velká základna. V loňském ročníku měly obhajovat titul krajského přeborníka ze zkrácené covidové sezóny 2020/21, ale svými výkony a výsledky zůstaly hodně za očekáváním. "Ačko" se ani neprobojovalo do finálové osmičky (loni byla finálová skupina osmičlenná) a konečné deváté místo bylo velkým zklamáním. "Béčko" obsadilo až 26.pozici z třiatřiceti družstev.                                          Ve čtyřech vzájemných zápasech mezi kladenským "A" týmem a našimi "dvatisíceosmičkami" (loni béčko) sice naše holky ani jednou nezvítězily, ale došlo 3x na tiebreak, což byl proti velkému favoritovi cenný úspěch.                                                   Letošní sezónu rozehrály starší žákyně z největšího středočeského města nadějně. Do finálové desítky se probojovaly dvěma prvními místy v kvalifikačních turnajích, když v osmi zápasech ztratily jediný set.  Tedy s naprosto totožnou bilancí jakou měly naše U16ctky.                           


TJ Králův Dvůr "B"                                                                                                                     Starší žákyně z Králova Dvora jsou mezi nejlepšími krajskými týmy nováčkem. V uplynulé sezóně se jeho dvě družstva umístila na jedenáctém (áčko), resp. 31. místě (béčko). Také s královodvorskými volejbalistkami (áčkem) změřily naše žákyně (béčko) síly, a to s naprosto vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou porážek.                        Účast v nejlepší desítce kraje si U16ctky z Králova Dvora vybojovaly jako jeden ze dvou celků postupujících do "finále" z druhých míst. V prvním kvalifikačním turnaji nestačily pouze na starší žákyně z Hořovic, když jim podlehly poměrně jednoznačně, v druhé "kvaldě" je pak těsným výsledkem zdolalo kladenské "áčko".  Tedy soupeři se kterými se utkají i v nedělním turnaji.                                                                                


TJ Spartak Hořovice                                                                                                                     Hořovice patří dlouhodobě mezi špičku mládežnického volejbalu ve středočeském kraji. To každoročně potvrzují i jejich starší žákyně. V minulém soutěžním ročníku obsadily sice až osmé místo, ale celou soutěž odehrály převážně s ročníkem 2008. S o to většími ambicemi půjdou do letošní sezóny. V jediném loňském vzájemném utkání s naším "béčkem" zvítězily 2:0.                                                                                     V kvalifikačních turnajích hořovické U16ctky své soupeřky doslova deklasovaly, když jim dovolily uhrát v šesti utkáních pouze 92 bodů. Odečteme-li 35 bodů, které proti nim získaly starší žákyně z Příbrami, pak nám vychází neuvěřitelné číslo, necelých šest bodů na set. Takovými čísly se nemohou pochlubit ani největší favoritky z Mělníka či Kralup. Věřme, že naše holky nebudou  pro ty hořovické tuto neděli tak snadným soustem.