U16 - Opory chyběly

13.12.2022

Poslední turnaj tohoto roku odehrály naše starší žákyně na Kladně.  Jednalo se o druhý turnaj II. výkonnostní skupiny. Z toho prvního si roztocké U16ctky přivezly plný počet devíti bodů a tuto sbírku chtěly rozšířit i proti domácímu Kladnu a Rakovníku. Všichni jsme byli zvědaví, jak se jim bude dařit bez Báry a Emy, které mezi turnaji "odešly" na hostování do Filipova ambiciózního SVBC.                                                             Kladenské starší žákyně nám chtěly oplatit porážku, kterou jsme jim uštědřili v turnaji finálové skupiny a to se jim bohužel podařilo. Na našich děvčatech byla až příliš znát absence výše zmiňovaných holek, se kterou se nedokázaly po celé utkání vyrovnat. Úvod prvního setu byl ještě vyrovnaný, ale bodová šňůra domácích volejbalistek zhruba v polovině setu rozhodla o jeho vítězi. Pohodu z úvodní sady si kladenské volejbalistky přenesly i do druhého dějství, kdy nám utekly hned na počátku a v poklidu si dokráčely pro tři body za vítězství 2:0.                                                     Proti Rakovníku jsme očekávali, i přes oslabení na soupisce, tři body za vítězství. Vždyť  na minulém turnaji si holky dokázaly se svými soupeřkami poradit, byť ve valné většině se musely obejít bez ne zcela uzdravené Báry. Volejbalová kvalita měla být na naší straně i  proti Rakovníku. Do stavu 9:9 se naše holky ještě držely, ale poté nechaly soupeřky odskočit na velký bodový rozdíl a porážka 12:25 byla až moc krutá.  Do druhého setu nastoupila roztocká děvčata jako vyměněná a vedla až sedmibodovým rozdílem -10:3.  Bohužel pak se v našich řadách začala projevovat nervozita a soupeř dotáhl až na rozdíl dvou bodů - 15:13. Následně se bojovalo o každý míč a holky dotáhly set do vítězného konce - 25:21. Tiebreak se už bohužel hrál opět podle not našeho rakovnického soupeře a porážka 9:15 znamenala, že si z Kladna vezeme pouze jeden bod a tím jsme si trochu zkomplikovali cestu k návratu mezi TOP TEN.  V tabulce II. výkonnostní skupiny jsou naše starší žákyně stále na postupovém třetím místě, ale před závěrečným turnajem druhé fáze nemají stále nic jistého.                                                                                                                                              Do dalšího turnaje se budou muset děvčata především psychicky vyrovnat s tím, že si ve zbytku sezóny musí poradit bez svých opor. Volejbalově na to rozhodně mají, jen to potvrdit na palubovce.

Kladno volejbal cz "A"           0:2 (13:25, 12:25)                                                          VK Rakovník                            1:2 (12:25, 25:21, 9:15)