U16 - Rychlý návrat zpět  

29.12.2023

    Moc dlouho si roztocké starší žákyně pobyt mezi smetánkou středočeského kraje neužily. Bohužel před koncem roku šly turnaje U16ctek v rychlém sledu, takže 26.11. započaly svoji záchranou misi turnajem v Kralupech, aby ji o tři týdny později na turnaji v Neratovicích neúspěšně dokončily. Se ziskem jednoho vyhraného setu v devíti zápasech měly naše "stržky" poměrně daleko k udržení se v I. výkonnostní skupině, nicméně zkušenosti, které nabraly v duelech se silnějšími a povětšinou staršími soupeřkami se jim určitě budou hodit.

Hořovice, 10.12.23                                                                                                                 Druhý turnaj TOPTEN absolvovaly roztocké U16ctky v Hořovicích. A začaly nadějně. Proti domácím "stržkám", kterým v kvalifikaci celkem jednoznačně podlehly, získaly první set. Bohužel v dalších dvou na favoritky z Hořovic nestačily, nicméně bod za prohru – 1:2 (25:16, 15:25,7:15) byl dobrým počinem do dalších utkání. Druhým soupeřem nám byl Králův Dvůr, který se jevil jako hratelnější soupeř, byť na předchozím turnaji Hořovice porazil. Naše děvčata ale nezopakovala výkon z prvního zápasu a v úvodním setu si nechala své protivnice utéct hned na začátku. Tento handicap již nedohnala. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější, ale bohužel jen do její poloviny. Poté "roztočandy" ztratily koncentraci, závěrečnou pasáž prohrály 1:9 a celkově pak 0:2 (14:25, 16:25). Poslední duel hořovického turnaje odehrály roztocké "stržky" proti SVBC. To patří mezi kandidáty na finálovou čtyřku, v kádru disponuje i děvčaty, která hrají poměrně úspěšně v kategorii U18 a některé dokonce okusily i extraligu U18. Zde jsme tedy úspěch moc neočekávali a skutečně se nedostavil. SVBCéčko kontrolovalo od prvních výměn průběh setů a na našich holkách byl vidět až přílišný respekt, takže logickým vyústěním byla porážka 0:2 (14:25, 12:25). Před posledním turnajem druhé části tak bylo jasné, že jen zázrak by nás udržel mezi nejlepší desítkou.                                                                                 

Nominace: Dargajová Linda, Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča,  Novotná Eliška, Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Špatenková Áďa, Velichová Mia, 

TJ Spartak Hořovice                     1:2  (25:16,15:25, 7:15)                                              TJ Sokol Králův Dvůr "A"             0:2   (14:25, 16:25)                                                    SVBC "A"                                       0:2   (14:25, 12:25)     


Neratovice, 16.12.23                                                                                                                V Neratovicích nás kromě domácích U16ctek čekali ještě "stržky" z Kralup a Příbrami, které si také brousí zuby na postup do FINALFOUR. Hned úvodní utkání proti příbramskému "áčku" ukázalo, že zázrak se v Neratovicích konat nebude. Od prvních výměn bylo jasné kde je kvalita, a to se potvrdilo i ve skóre jednotlivých setů – 0:2 (8:25, 13:25). Druhý zápas proti Kralupům probíhal v podobném duchu jako ten první, tedy alespoň v úvodním setu. "Kralupandy" na jeho počátku odskočily na větší bodový rozdíl a sadu dotáhly do vítězného konce. Po výměně stran se naše holky držely statečně. Zhruba do poloviny setu byly stále v závěsu za favorizovaným soupeřem, druhá půlka sady jim však nevyšla a skóre tak vyznělo opět jednoznačně pro soupeře - 0:2 (12:25, 15:25). V poslední utkání neratovického turnaje, a pro roztocká děvčata vlastně i v posledním utkání mezi nejlepší desítkou, chtěly "roztočandy" proti domácím U16ctkám bodovat, aby měly rozlučku s první výkonnostní skupinou trošku veselejší. Holky nastoupily odhodlaně a získaly si až pětibodový náskok, o který ale vlastní nekoncentrovaností záhy přišly. Nicméně do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu a obě družstva se tahala o výhodu setbolu. Šťastnější v tomto ohledu byly domácí "stržky", které svoji výhodu proměnily. Druhý set probíhal velmi podobně. Roztocké starší žákyně si vybudovaly nadějný náskok, který byl ještě před koncovku zhruba tříbodový. Závěr setu však holky hrubě nezvládly a prohrály i poslední set v TOPTEN – 0:2 (24:26, 20:25).                                V novém roce budou roztocké U16ctky útočit ve II. výkonnostní skupině na co nejlepší celkové umístění v krajském přeboru. Aktuálně jsou na jedenácté pozici a už je jasné, že neskončí hůře než třinácté.    

Nominace: Dargajová Linda, Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča, Růžičková Alice, Svárovská Sofča, Šolínová Áňa, Špatenková Áďa

  TJ Baník Příbram "A"             0:2 (8:25, 13:25)                                                              TJ Kralupy "A"                         0:2 (12:25, 15:25)                                                                TJ Neratovice                           0:2  (24:26, 20:25)