U18 - Ale ono to půjde !!!

17.09.2022

Všechno naruby. Moje predikce, kterou jsem si dovolil zmínit při představování našich soupeřů, vzala během pátečních a sobotních soubojů za své. Ale popořadě.      Kadetky z Havlíčkova Brodu měly být pro naše holky papírově nejlehčím protivníkem, ale nakonec jsme na ně uhráli nejméně bodů. Velká část pátečního utkání byla vcelku vyrovnaná, ale vždycky se v jednotlivých setech našly úseky, kdy nám soupeřky odskočily na větší bodový rozdíl, který jsme již nedokázali stáhnout. Přeci jen se projevilo, že naše děvčata si zvykala na nový herní systém, na nové posty i spoluhráčky. Prostě a jednoduše, Jiskra působila sehraněji a měla větší jiskru.  Sobotní dopoledne proti domácímu Olympu působily roztocké U18ctky v první setu ještě zakřiknutě, ale postupně získávali větší a větší jistotu, větší a větší sebevědomí a začala se projevovat i výrazně lepší souhra, což se projevilo na vyšším bodovém zisku ve druhé a zejména ve třetí sadě.                                                                                Po obědové pauze, kterou děvčata vyplnila "shoppingem" v nákupním centru Eden nás čekaly volejbalistky z Prostějova. Ty v pátek podlehly domácímu Olympu bez zisku jediného setu a tím nenaplnily moje předpoklady o favoritu této skupiny. V sobotu pak pro změnu nepovolily ani set "Havlbrodu" a nikdo nepočítal, že "nějaké" Roztoky (kdo to proboha je, slyšeli jsme v zákulisí od prostějovských hráček) by je měly potrápit. Naše "hvězdy" se však za fantastické podpory roztockého fanklubu dostaly na euforickou vlnu, která vrcholila mečbolem v tiebreaku. Bohužel jsem ho neproměnili a soupeř ano. Nicméně i přes prohru nám děvčata připravila nezapomenutelný zážitek, který si naštěstí můžete vychutnat i vy, díky přenosu na YouTube kanálu. Věřte mi stojí to za to! Přes poslední místo v těžké a vyrovnané skupině (v posledním utkání podlehl Olymp kadetkám z Vysočiny) naše holky ukázaly, že se extraligy bát nemusí.

HOLKY DĚKUJEM, HOLKY DĚKUJEM, HOLKY DĚKUJEM !!!

SVC RoztokyTJ Jiskra Havlíčkův Brod   0:3   (15:25, 18:25, 16:25)                   záznam utkání

SVC Roztoky - PVK OLYMP Praha  0:3  (13:25, 18:25, 22:25)                              záznam utkání

SVC Roztoky  -  VK Prostějov       2:3  (20:25, 25:21, 25:19, 17:25, 15:17)         záznam utkání