U18 - Road to FinalFour - díl 1.

14.01.2024

Svoji novoroční volejbalovou premiéru mají za sebou už i roztocké kadetky. Druhou lednovou neděli započaly svoji misi za postupem mezi čtyři nejlepší družstva kraje proti třetímu celku skupiny "A", U18ctkám Čelákovic. Z turnajového módu základních skupin se v další fázi překlopil hrací systém do modelu dvojutkání, tzn. stejného, na jaký jsme si zvykli u prvoligových juniorek. Pouze se soupeři z naší skupiny (Hořovice, SVBC) se utkáme opět turnajově. Proti Čelákovicím nastoupila děvčata na domácí palubovce a nepříjemným faktem bylo, že musela vzít zavděk roztockou sokolovnou, jelikož v osvědčené ZŠZB probíhaly jiné aktivity.

1.zápas                                                                                                                                   TJ Sokol Roztoky  -   VSC Čelákovice     3:1 (24:26, 25:20, 25:18, 25:11)            Nominace: Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Fleková Kačka, Klimasová Hanka,  Lipovová Kačka,  Rambousková Áďa,  Steinerová Eve, Steinerová Kiki, Zemanová Naty

Začátek utkání "roztočandám" příliš nevyšel. Přestože hrály v domácím prostředí, dlouho se nedokázaly srovnat se stísněnými prostory místní sokolovny. Od začátku tak jen dotahovaly náskok soupeřek, nicméně postupně se dostávaly do té správné provozní teploty. V polovině sady se holkám konečně podařilo dotáhnout hostující volejbalistky i ve skóre – 15:15 a zdálo se, že si pohodlně dokráčí pro zisk úvodní sady. Čelákovické kadetky ale nechtěly prodat svoji kůži tak lacino a bojovným výkonem držely vyrovnaný stav. Před koncovkou se dostaly do vedení a dokonce si vytvořily i dva setboly – 22:24. Ty ještě naše holky odvrátily, ale další dvě výměny patřily zase hostím a tím překvapivě i celý set – 24:26. Do druhé sady nastoupily roztocké U18ctky o poznání koncentrovaněji a ve větší míře se začala projevovat i jejich volejbalová kvalita. Ne, že by Čelákovice neměly kvalitní hráčky, ale přeci jen více jich bylo na straně domácích. Od úvodních výměn si "roztočandy" vytvořily mírný náskok, který si kontrolovaně udržovaly po celou dobu setu. Jelikož holky střídaly hezké volejbalové momenty s těmi méně povedenými – pestrý útok vs. horší příjem, nedokázaly se odpoutat na vyšší bodový rozdíl. Přesto to stačilo na výhru ve druhém setu 25:20. Třetí dějství probíhalo velmi podobně jako předchozí sada, a také s podobným výsledkem - 25:18. Ve čtvrtém setu již bylo na palubovce pouze jedno družstvo a to to roztocké. Soupeřky rychle pochopily, že se naše děvčata rozehrála k výbornému výkonu a v podstatě rezignovaly na jakýkoli odpor – 25:11 a 3:1

2.zápas                                                                                                                                   TJ Sokol Roztoky - VSC Čelákovice 3:1 (25:8, 16:25, 25:11, 25:19)                      Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Fleková Kačka, Klimasová Hanka, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa, Steinerová Eve, Steinerová Kiki, Zemanová Naty                                                                                                                                                                        Tak jak skončil úvodní duel, začal, po zhruba třičtvrtěhodinové pauze, ten druhý. A to doslova bodovým uragánem roztockých kadetek. Až za stavu 16:1 naše děvčata malinko polevila a dovolila soupeřkám uhrát pár výměn, nicméně výsledek 25:8 hovořil celkem jasně. Do dalšího setu udělala Šárka změnu na třech postech a holkám chvíli trvalo, než se sehrály a chytily ten správný rytmus. Nepomohl ani "time" za stavu 2:8, nepomohlo ani prostřídání. Čelákovické volejbalistky ucítily svoji šanci, té se držely zuby nehty a už ji nepustily – 16:25. Po výměně stran se utkání naštěstí vrátilo do "starých kolejí". Roztocké U18ctky si od prvních výměn začaly budovat náskok, který v průběhu setu navyšovaly až na konečných 25:11. Ve volejbalové krasojízdě pokračovaly holky i ve čtvrtém dějství. Až za stavu 18:8 nechaly své soupeřky "udělat" několik bodů za sebou a desetibodový náskok se rázem ztenčil na čtyřbodový -22:18. Větší drama už ale "roztočandy" nedopustily a dokráčely si pro vítězství i ve čtvrté sadě – 25:19 a tím i v celém utkání 3:1.

Do skupiny o 1.-6.místo vstoupily roztocké kadetky vítězně a díky šesti získaným bodům se přiblížily k vytčenému cíli, k účasti ve FinalFour. Holky zatím nepoznaly hořkost porážky a vévodí tabulce, nicméně ještě nepřeskočily. Poslední lednovou neděli jedou totiž do Hořovic k odvetným zápasům s družstvy naší skupiny. Domácími Hořovicemi, které nás v úvodním utkání docela potrápily a budou nám chtít jistě vrátit porážku v tiebreaku. A také SVBCéčkem, které je sice zatím bez výhry, ale jak známe tento ambiciózní oddíl určitě ještě neřekli poslední slovo. Šest bodů z Hořovic by se jistě "šiklo", jelikož další dvě dvojutkání v Kolíně (10.2.) a doma proti Nymburku (16.3.) kolidují s termíny prvoligových utkání našich juniorek. A jak jistě víte, většina roztockých U18ctek nastupuje pravidelně za U22cítky, takže minimálně v Kolíně si budeme muset výrazně vypomoct staršími žákyněmi ...