U22 - Jedna výhra z Benátek

21.10.2023

      V sobotu 21.10.23 absolvovaly roztocké prvoligové juniorky předehrávku 13. a 14.kola v Benátkách nad Jizerou. Domácím U22cítkám jsme se chtěli "pomstít" za to, že si z prvního vzájemného dvojutkání v Roztokách odvezly celkem čtyři body za vítězství 3:1 a prohru 2:3.  K optimismu nás opravňovalo zejména to, že Šárka (tentokrát bez Páji, kterou zastoupila multifunkční Lucka Šilhová) měla, na rozdíl od předchozích dvojzápasů, konečně k dispozici skoro kompletní kádr. Tedy až na dlouhodobě zraněnou Lůcu a nemocnou Báru Rusovou. Bohužel ne všechna děvčata přijela do Benátek v potřebné formě, a tak k plánované "pomstě" úplně nedošlo.  

1.zápas                                                                                                                                    VK Benátky nad Jizerou  -  TJ Sokol Roztoky    2:3 (25:23, 20:25, 20:25, 25:22, 10:15)  Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka,  Lipovová Kačka, Maudling Nina, Novotná Anička, Rambousková Áďa,  Sittová "Píďa", Steinerová Kiki,  Šilhová Andy, Šilhová Bára

Jak už jsme si u našich U22cítek pomalu zvykly, začátky jednotlivých setů nám hrubě nevycházejí. Nejinak tomu bylo i v Benátkách. Úvod prvního setu a Šárka si bere za stavu 1:6 první oddechový čas. Ten moc nepomohl, jelikož holky kupí zbytečné chyby a je znát, že se na palubovce benátské sportovní haly teprve hledají - 3:11. V polovině setu se ale začínají rozehrávat a pomalu snižovat náskok domácích volejbalistek - 14:15. Následně nám naše hostitelky opět odskočily a zdálo se, že koncovku si v klidu pohlídají - 20:24, což se jim i přes závěrečný odpor roztockých juniorek - 23:24, nakonec i podařilo 23:25. Počátek druhého dějství nám pro změnu opět utekl - 4:10. Manko ale holky celkem záhy stáhly - 12:12, aby se následně přetahovaly se svými soupeřkami o každou výměnu.  Za stavu 18:18 však  nasadily "roztočandy" k rozhodujícímu trháku - 23:18 a sadu už si pohlídaly - 25:20.  Začátek třetího setu a opět musíme dohánět ztrátu - 3:9. Naštěstí se opakuje průběh druhé sady, kdy poměrně brzy srovnáváme - 12:12, a co víc odskakujeme domácím až na 17:12. Za stavu 24:17 se "benátčanky" ještě pokouší o zázrak, ale Šárky "timeout" za stavu 24:20 přichází včas - 25:20.  Psychické rozpoložení z druhé poloviny třetího setu se přenáší i do následující sady. Světe div se, úvod patří našim děvčatům - 6:0. Domácí hráčky sice zastavují náš bodový uragán, ale pořád zaostávají o tři až čtyři body. Do koncovky vstupujeme za stavu 22:18 v psychické pohodě, ale několik nepodařených příjmu nás dostává pod zbytečný tlak. Nepomáhají ani dva Šárčiny "timeouty"  za stavu 22:21 a 22:23. Čtvrtou sadu prohráváme 22:25 a místo abychom se radovali z prvního tříbodového vítězství, jdeme do tiebreaku. V něm ale roztocké U22cítky úplně zapomněly na nepovedenou koncovku předchozí sady a od počátku "tvrdily muziku" - 7:2. Strany se mění za stavu 8:4 a holky pokračují v sebevědomém výkonu i na druhé polovině hřiště - 12:4. Benátky sice ještě zabojují, ale na víc než deset bodů to nedotáhnou. Vítězíme 15:10 a celkově 3:2. Máme radost z povedeného tiebreaku, z dalších dvou bodů do tabulky, ale v hlavě nám pořád rezonuje, že mohly být body tři. Škoda koncovky čtvrtého setu. 

                       

2.zápas                                                                                                                                 VK Benátky nad Jizerou    -  TJ Sokol Roztoky       3:0  (25:21, 27:25, 25:14)           Nominace:  Bohdanecká Lucka, Lipovová Kačka, Maudling Nina, Novotná Anička,  Rambousková Áďa, Sittová "Píďa", Steinerová Kiki, Šilhová Andy, Šilhová Bára                                                                                                                                                             Po zhruba hodinové pauze nastoupily juniorky Roztok a Benátek k "odvetě".  Aby se to nepletlo, tak "pro změnu" nám v úvodu setu domácí volejbalistky opět odskočily až na šestibodový rozdíl - 5:11. Po oddechovém čase začaly "roztočandy" opět dohánět počáteční manko, což se jim v polovině setu podařilo - 14:14.  V následujících čtyřech výměnách si děvčata na obou stranách poctivě ztrátovala, ale za stavu 16:16 se podařilo našim hostitelkám odskočit na 16:20, což se ukázalo jako rozhodující pro koncovku první sady. Nepomohl ani další "timeout" - 21:25.  Druhý set byl vzácně vyrovnaný, když se obě družstva střídala ve vedení, ale na více než dva body se ani jedno neodpoutalo. V nervy drásající koncovce měla naše děvčata trošku smůly a bohužel poslední výměna patřila domácím - 25:27.  Také po výměně stran se začalo vyrovnaně - 6:6, ale po několika nevydařených útocích roztockých U22cítek nám soupeřky odskočily na pětibodový rozdíl - 7:12. Na tento "atak" nedokázaly naše holky najít odpověď, tak jako ve většině předchozích setů a rozdíl ve skóre se zvyšoval - 11:19. Nic se nedařilo a závěr setu i celého zápasu odehrály holky zbytečně odevzdaně - 14:25 a 0:3.

Přestože k ideální formě měla děvčata v Benátkách daleko, hrála se soupeřem, na kterém se dalo uhrát více bodů než jen dva, za vítězství v tiebreaku.  Dá se říct, že na nás stačily pouze dvě hráčky domácích - nahrávačka a smečařka, kterou přivedl domácí klub jako posilu v týdnu před naším vzájemným zápasem. Našim děvčatům nelze upřít bojovnost a v některých fázích prvního utkání i určitou kvalitu, ale holky bohužel neudržely konzistentnost svého výkonu po celou dobu. Mrzí zejména koncovka čtvrtého setu prvního duelu, kdy jsme si měli pohlídat čtyřbodový náskok a dohrát utkání za tři body. A celkový dojem z dvojutkání pak kazí také jeho závěr, který holky už domácím odevzdaly bez většího odporu. Doufejme, že příště, 4.11., v Mnichově Hradišti, už děvčata vybojují tři body a ideálně v obou utkáních, abychom  se přiblížili té lepší polovině tabulky.