U22 -  příliš silné plzeňské 

09.03.2023

      Po více než měsíční zápasové pauze nastoupily roztocké juniorky k dalšímu dvojutkání 1.ligy proti plzeňským U22cítkám. Na marodku přibyla k dlouhodobě zraněné Klárce i Anička, a trenérky Šárka s Pájou se musely vypořádat i s absencí další "ranařky" Nikol. V takto oslabené sestavě nedokázaly naše holky zopakovat výkon z před měsíce, kdy svedly s volejbalistkami ze západočeské metropole celkem vyrovnané mače.                                                                                                                               Zejména v tom prvním sobotním utkání předvedly svěřenkyně Šárky a Páji výkon hodně za hranicemi svých možností. V prvním setu se holky jakž takž dostaly do hry až za stavu 1:14, když snížily na 7:19, ale to bylo z jejich strany všechno – 8:25. Přestože jsme si myslely, že horší už to být nemůže, tak jsme záhy zjistily že může. Po takřka totožném průběhu byl stav druhé sady 6:25. Až ve třetím dějství se roztocké juniorky trošku probraly, a po menších korekcích v rozestavení, byly svým plzeňským vrstevnicím malinko důstojnějším soupeřem, když ještě v půlce setu prohrávaly pouze o čtyři body. Přesto celkové skóre 12:25 opěr hovoří o jasném průběhu.                                                                                                                                             Že to s našimi děvčaty není až tak zlé naznačily holky ve druhém utkání. Úvodní  sada sice ze začátku pokračovala v duchu prvního duelu, když si "plzeňačky" vytvořily až osmibodový náskok, ale poté naše juniorky vyrovnaly hru a nedovolily svým soupeřkám odskočit na větší rozdíl – 16:25. Po změně stran došlo konečně i ke změně vývoje. "Roztočandy" se snad poprvé ve dvojutkání dostaly do vedení, ve kterém se s Plzní střídaly až do stavu 20:20. Koncovka však bohužel patřila hostujícím hráčkám – 21:25. Ve třetím dějství nás západočeské volejbalistky do vedení už nepustily, ale naše děvčata se držela tzv. na dostřel. Za stavu 10:15 ale udělaly plzeňské U22cítky rozhodující pětibodovou šňůru a dovedly zápas do vítězného konce – 15:25.

       V příštím dvojutkání na Kladně, proti favoritu skupiny o 7-11.místo budou juniorkám chybět i další stabilní opory, takže kádr budou z poloviny tvořit naše extraligové kadetky. Doufejme, že juniorky najdou s kadetkami na hřišti "společnou řeč" a odehrají v sobotu důstojné utkání.


7.kolo  Volejbal Plzeň     0:3  (8:25, 6:25, 12:25)                                                        8.kolo  Volejbal Plzeň     0:3 (16:25, 21:25, 15:25)