MINI - Festival minivolejbalu

27.01.2024

   Poslední lednový víkend je už několik let vyhrazen Středočeskému festivalu minivolejbalu, který se pravidelně koná v neratovické sportovní hale. Letos se tohoto  svátku nešestkových volejbalistů zúčastnilo 140 družstev napříč všemi barvami a samozřejmě nechyběli ani "žlutí", "oranžoví", "červení", "zelení" a "modří" minivolejbalisté z Roztok. Přestože se lze z tohoto krajského festivalu probojovat na festival celostátní, a to je panečku teprve hukot, nešlo o víkendu v Neratovicích až tak úplně o výsledky. Úžasná atmosféra a zážitky dětí z tak velkého turnaje určitě přebily drobná zklamání z méně povedených utkání. Roztocký volejbal reprezentovalo v každé barvě jedno družstvo a trenérské týmy našich nejmenších volejbalistů byly s jejich vystoupením veskrze spokojeni.

"Žluťásky" (1.7.2015 a mladší) na festivale reprezentovaly Tonička Marešová a Valinka Zemanová. Svěřenkyně Lenky Zemanové a Naty Písařové obsadily hezké 20.místo. Vezmeme-li v potaz, že Valinka je teprve ročník 2017 a měřila své volejbalové dovednosti se soupeři mnohdy o dva roky staršími, pak se jedná o pěkný úspěch a velkou naději pro příští ročník.

Oranžovou barvu (1.7.2014 a mladší) zastupovala v Neratovicích čtveřice Ella Houšková, Kája Kafková, Filip Kohout a Matěj Šplíchal. Z osmadvaceti družstev se roztockým oranžovým, pod vedením Áďi Sittové, podařilo vměstnat do první desítky a odvézt si z festivalu, kromě super zážitků, také vynikající 9.místo. Koučka Áďa měla pro své ovečky jen slova chvály.

Červení (1.7.2013 a mladší) ve složení Nelča Fuková, Viki Lejcarová a Ben Kratochvíl vybojovali na festivalu slušné 28.místo z 39. zúčastněných. Pro Nelču to byl premiérový turnaj v červené barvě, se kterým se dle slov trenérky Páji Čížkové popasovala velmi dobře a to především díky dobrému pohybu po hřišti. Na drobných rezervách v technice úderů musí ještě "zamakat", ale za první turnaj velká pochvala. Viki s Benem už spolu mají něco odehráno a bylo to znát. Zejména s podáním byla Pája velmi spokojená. Celkově to sice na ty úplně nejlepší ještě nestačilo, ale nasbírané zkušenosti z tohoto svátku minivolejbalu jistě zúročí v dalších turnajích.

Zelenou barvu (1.7.2012 a mladší), rovněž pod taktovkou Páji Čížkové, oblékly na festivalu  Zuzka Albrechtová, Julča Svárovská a Týnka Volhejnová. Ze začátku byla na holkách vidět nesehranost, vždyť zelený minivolejbal se hraje jen dvakrát do roka na festivalech, ale postupem času se rozehrály k výbornému výkonu, což nakonec stačilo na nádherné 6.místo. Lídrem týmu byla hlavně Zuzka, která má již zkušenosti z modrého minivolejbalu, ale ani další dvě děvčata nezaostávala. A od Páji opět velká pochvala za podání.

Modří (1.7.2011 a mladší) přijeli do Neratovic ve složení Eliška Bukvajová, Anička a Kristýnka Urbanovi a Majda Zemanová. V konkurenci pětatřiceti družstev se roztocké holky rozhodně neztratily a trenér Ondra Zeman mohl být pyšný na krásné 8.místo. Děvčata už mají zkušenosti se šestkovým volejbalem, což se v důležitých momentech projevilo.

Celkově můžeme být s vystoupením roztockých minivolejbalistů na festivale v Neratovicích spokojeni. Medaile sice necinkla, ale tři umístění v TOPTEN se počítají. Trenérky a Ondra ocenili také vzájemnou podporu roztockých družstev, zejména pak mezi modrými a zelenými, kteří měli i svůj rodičovský fanclub. Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci roztockého volejbalu.