MINI - stříbrný čtvrtek

22.11.2022

         Ve sváteční čtvrtek 17.listopadu  se odehrály první turnaje krajského přeboru v barevném minivolejbale, do kterého se zapojilo devět roztockých družstev ve všech třech barvách - žluté, červené i modré. A byl to pro roztocký volejbal úspěšný sváteční den, neboť naši minivolejbalisté vybojovali dvě stříbrné medaile.                       Jednu ze skupin žlutého minivolejbalu pořádal i náš Sokol.  V roztocké sokolovně se utkalo celkem osm týmů z Roztok (3), Kralup (4) a Mělníka (1). O medaile se spravedlivě podělila všechna zúčastněná města, když ve vyrovnaném turnaji zvítězilo jen díky lepšímu poměru míčů kralupské "áčko" před roztockým "céčkem". Bronz si odvezli "žluťásci" z Mělníka. Stříbrný domácí tým, který šestkrát zvítězil a pouze jednou odešel poražen, nastoupil ve složení Bennett David Kratochvíl a Standa Širc. Klukům moc gratulujeme k jejich první volejbalové medaili. Další roztocká družstva obsadila čtvrté ("áčko") a sedmé místo ("céčko").          

  Červení a modří odehráli svůj turnaj v Benátkách nad Jizerou. Modrým  minivolejbalistům z Roztok se  v konkurenci týmů z Benátek a Čelákovic také celkem dařilo. Dívčí čtveřice Alice Růžičková, Sofie Svárovská, Verča Šircová a Majda Zemanová totiž přivezla do Roztok rovněž stříbrné medaile. I holkám patří velká gratulace k medailovému úspěchu. Další dva roztocké modré týmy skončily na pátém, resp. devátém místě.  


   Jediní, kteří ve sváteční čtvrtek na medaili nedosáhli, tak byli zástupci červeného minivolejbalu. Tři roztocké týmy na své soupeře z Benátek, Dobřichovic, Neratovic a Mělníka většinou nestačily a obsadily příčky až ve druhé desítce pořadí. Od vytoužené medaile tak zůstaly docela daleko. Nicméně stříbrný úspěch jejich "kamarádů"  je bude určitě motivovat do dalších turnajů.     

     A na závěr jedno velké poděkování Lucce Šilhové a jejímu týmu za uspořádání "žlutého" turnaje, který proběhl ke naprosté spokojenosti všech přítomných. Úsměvy na tvářích malých volejbalistů a pohoda vyzařující z jejich rodičů hovoří o tom, že se turnaj povedl. A kdo že patřil ve čtvrtek do Lucčina týmu? V první řadě trenérky žlutých (juniorky)  Bára Cízová a Naty Písařová, dále bufetářka Barča Šilhová a její kamarádka,  a v neposlední řadě pak "mámy" roztockého mládežnického volejbalu Šárka Čížková s Pájou Šaljič.  Ruce k dílu přiložili ale i rodiče našich žluťásků. Všem ještě jednou velký dík!