Prohra se ctí, postup a jedna výhra

06.12.2022

První  prosincový víkend byly v permanenci tři roztocké mládežnické týmy, z toho dva z nich čekaly poslední soutěžní zápasy v tomto roce. A jak dopadly?                    Juniorkám se proti pražské Kometě nedávaly moc velké naděje na úspěch.  Zvlášť, když k sobotnímu dvojzápasu nastupovaly notně oslabené. Z různých,  důvodů, chybělo roztockým U22cítkám sedm hráček a těsně před utkáním se ještě omluvila kvůli nemoci Barča Rusová. Trenérky tak musely silně improvizovat, aby poskládaly konkurenceschopný tým. A docela se jim to podařilo. S výkonem svých svěřenkyň byly zejména v prvním utkání hodně spokojené, neboť jak konstatovala Šárka, "donutili jsme je vzít si v každém setu time".  Bohužel na zisk setu to ještě nestačilo, ale vzhledem k okolnostem uhrály holky maximum a navíc opět posunuly bodový zisk z jednoho prvoligového dvojzápasu na 110 získaných míčů.

13.kolo    SK Kometa Praha     0:3    (21:25, 15:25, 19:25)                                           14.kolo    SK Kometa Praha     0:3    (21:25, 15:25, 19:25)

Kadetky svůj letošní závěrečný extraligový turnaj odehrály ve Šternberku, kde chtěly zabojovat o postup do vyšší výkonnostní skupiny. Proti  U18ctkám pražské "Mikulovky", Nového Veselí a domácího Šternberka měl Filip poprvé k dispozici všechny jeho vysněné hráčky, tedy kromě zraněné nahrávačky Viky, kterou ale nahradil novou posilou z Mělníka Páťou Dvornou. Extraligovou premiéru si ve Šternberku odbyla také starší žákyně Ema Adamczyková, která doplnila naši  silnou blokařskou enklávu, jelikož si Filip vymohl u Šárky i propustku pro Aničku.                           Prvním soupeřem nám byly volejbalistky z "Mikulovky", ke kterým jsme měli velký respekt, přestože v minulém turnaji skončily poslední. Na nahrávce s  Kiki, s Aničkou na účku a Emou na bloku, začaly naše holky pěkně od podlahy a s respektovaným protivníkem se vypořádaly vcelku snadno ve třech setech.                                                       Do druhého utkání proti Novému Veselí, které jsme v první vzájemné konfrontaci ve Frýdku-Místku porazili podobně snadno jako nyní "Mikulky", udělal Filip několik změn. V prvním dějství běželo ještě všechno dle plánu, ale od poloviny toho druhého přestala být naše děvčata "pánem" na palubovce a otěže utkání převzaly do svých rukou překvapivě kadetky z Vysočiny. Slovy Filipa panoval na naší straně chaos a na pohodovou výhru to moc nevypadalo. Druhý set jsme prohráli a také ve třetí sadě jsme dlouho tahali  na  kratší konec. Až v koncovce jsme se nadechli, stáhli skoro beznadějnou ztrátu, dokonce si vybojovali setbol, ale nakonec trochu smolně prohráli. Ztráta třetího setu naštěstí nezanechala na našich děvčatech žádné negativní stopy a od počátku toho čtvrtého pokračovala ve výkonu ze závěru  předcházející sady. Soustředěným výkonem si holky vynutily tiebreak, ve kterém již jednoznačně dominovaly.                                                                                                              V neděli nás v přímém souboji o postup čekaly domácí volejbalistky, které ve dvou předchozích duelech proti Novému Veselí a Mikulovce neztratily ani set. Navíc nám chtěly oplatit porážku z Frýdku, kde jsme je také přímém souboji o postup porazili. Tentokrát však měla šternberská děvčata výhodu domácího prostředí. Očekávali jsme vyrovnaný a těžký zápas a první tři sety se tyto předpoklady naplňovaly. Tedy minimálně v té těžkosti, jelikož druhý set nás domácí kadetky přejely a vyrovnaný příliš nebyl. Ty ostatní byly bojem o každý míč a slouží ke cti našich holek, že ten boj úspěšně zvládaly. O vývoji čtvrtého setu rozhodla psychika, která děvčatům ze Šternberka úplně "odešla" a s ní i volejbalová kvalita.  Naše holky si na jeho začátku vytvořily šestibodový náskok, který si s přehledem pohlídaly až do úspěšné koncovky. Tím zpečetily postup zpátky do III. výkonnostní skupiny.

SKŠ ZŠ Mikulova Praha       3:0  (25:11, 25:20, 25:12)                                               TJ Sokol Nové Veselí            3:2  (25:20, 22:25, 25:27, 25:18, 15:6)                             TJ Sokol Šternberk               3:1  (25:22, 17:25, 25:21, 25:19)

Mladší žákyně zakončily letošní rok turnajem v Brandýse nad Labem. Ve dvou zápasech proti domácímu Brandýsu a volejbalistkám z Neratovic uhrály jednu výhru a jednu prohru. V prvním utkání nestačily na Neratovice, ale proti domácím "mlžkám" se vytáhly a zvítězily 2:1. V tabulce skupiny B se díky této výhře udržely na 7.pozici, kterou budou ale chtít v novém roce jisto jistě vylepšit.                                                                                                                                                                                                    TJ Neratovice                                     0:2 (11:25, 17:25)                                                   TJ Sokol Brandýs nad Labem           2:1 (25:20, 22:25, 15:10)