Sláva roztockému volejbalu !

17.03.2023

         Šířit slávu a věhlas roztockého volejbalu jde různými způsoby. Někdy jste v tom "nevinně", jako v případě víkendového triumfu Verči a Lajkys na mistrovství republiky v halovém beachvolejbalu kategorie U18. Přestože je jejich volejbalové umění nezpochybnitelně spjato s brněnským Sokolem, svými výkony šíří slávu Sokola roztockého – viz oficiální webové stránky českého volejbalu.   

      Pak jsou ale i případy, kdy je rukopis roztocké volejbalové školy zcela jasný. A to doslova a do písmene. Totiž roztocká škola, ta základní devítiletá, se může aktuálně pyšnit nejlepšími volejbalovými družstvy na okrese, a to jak v kategorii chlapců, tak v kategorii děvčat. Oba roztocké týmy zvítězily v okresní kole volejbalového turnaje základních škol a zajistily si postup do krajského kola. A minimálně dívčí sestava byla tvořena výhradně děvčaty, která prošla rukama místních volejbalových trenérek Šárky, Páji, Evy, Dany, Radky a Lenky. I ve výběru chlapců najdeme tváře, které se volejbalovému řemeslu učily u výše zmiňovaných trenérek. Takže zřejmě slušnej oddíl!

A která že jména dělala čest roztocké, nejen volejbalové, škole?                                      Andresová Sofča, Benešová Katka, Fleková Kačka, Flenerová Lea, Pyszková Adéla, Šolínová Anička, Zemanová Natka                                                              

Čížek Vojta, Hacker Denis, Häckl Jakub, Vytlačil Vojta

Děkujeme všem jmenovaným za příkladnou reprezentaci roztockého volejbalu, byť někdy, jako třeba u Verči a Lajkys, nevědomky.