U14 - Premiéra za tři body

17.10.2022

  Úvodními turnaji ve třech devítičlenných skupinách byly uplynulou neděli rozehrány soutěže krajského přeboru mladších žákyň U14.  Nejmladší roztocké "šestkové" volejbalistky započaly svoji pouť v Kralupech, kde se kromě místních "vrstevnic" střetly ještě se dvěma kladenskými družstvy.  A jak že se jim v premiéře dařilo? 

  Pod vedením Evy, která pro tento turnaj zastoupila kmenové trenérky U14ctek Radku s Lenkou, nastoupila naše děvčata k prvnímu zápasu proti domácím mladším žačkám. Kralupy jsou známy jako líheň výborných volejbalistek a tak se "roztočandám" moc velké naděje na úspěch nedávaly. A předpovědi se potvrdily i na palubovce, kde naše holky od počátku ztrácely s domácími krok, nicméně v obou setech uhrály velmi solidní bodový zisk.                                                                                   Ve druhém utkání nás čekalo kladenské "áčko", proti kterému jsme si dělali větší ambice. Bohužel také v tomto souboji tahala naše děvčata za kratší konec, ale celkově to bylo o dost vyrovnanější a hratelnější než úvodní vystoupení. Za zmínku stojí vývoj druhého setu, ve kterém roztocké MLŽKY do slova zaspaly úvod a prohrávaly už 0:11. Při oddechovém čase se holky nadechly a snížily až na rozdíl dvou bodů - 13:15,  ale poté nám kladeňačky opět odskočily na sedmibodový rozdíl a ten už si pohlídaly až do konce.                                                                                            Nicméně zlepšený výkon nás před třetím zápasem  naplňoval optimismem. A skutečně, proti Kladnu "B" potvrdily naše holky stoupající úroveň hry, která se přenesla i do výsledkové podoby a premiérových třech bodů do tabulky za vítězství  ve dvou setech. 

    Na úvodním turnaji se roztocké mladší žákyně přesvědčily, že na ty nejlepší "vrstevnice"  jim ještě něco chybí, ale mají před sebou v podstatě celou sezónu na to, aby tréninkovou pílí postupně umazávaly rozdíly ve výkonnosti alespoň tak, jako se to povedlo jejich předchůdkyním v minulé sezóně. Jak se jim to bude dařit budeme bedlivě sledovat. 

                                                                                                            

TJ Kralupy                                    0:2    (15:25, 14:25)                                                      Kladno volejbal cz.  "A"              0:2    (13:25, 17:25)                                                    Kladno volejbal cz.  "B"               2:0    (25:13, 25:15)