U14 - Úsměvy a zkušenosti z Kladna  

12.11.2023

       Svého druhého soutěžního turnaje se po měsíci a půl dočkali také naše nejmladší šestkové volejbalistky. Roztocké mladší žákyně odjížděly na Kladno s touhou přidat k jednomu bodu z úvodního turnaje další bratříčky. To se jim sice v konkurenci U14ctek z Kralup a dvou družstev domácího Kladna nepovedlo, ale jak turnaj zhodnotil trenér Ondra: " ... z Kladna si vezeme dobrý pocit, úsměvy, ale hlavně hodně zkušeností ". Takže si vlastně přivezly daleko důležitější věci než jsou bratříčci = body.                             V prvním utkání nás čekalo kladenské "béčko", které bylo po prvním turnaji bez bodu. To se po duelu s našimi "mlžkami" změnilo. Od prvních výměn tahala naše děvčata za kratší konec a přestože prohrála oba sety poměrně jednoznačně 15:25 a 13:25, některé výměny už měly volejbalové parametry. Druhý zápas odehrály holky proti Kralupům a v tomto utkání byl rozdíl ve výkonnosti ještě markantnější než v tom prvním. Sedm a dvanáct bodů bylo maximem co zvládly roztocké U14ctky proti jednomu z favoritů skupiny uhrát. Závěrečný duel proti domácímu "áčku" také nedával moc naděje na zisk bodů, ale děvčata bojovala statečně a oproti rannímu prvnímu utkání byl vidět ve hře našich nejmladších volejbalistek posun k lepšímu. Sice jednoznačná, ale důstojná porážka 14:25 a 12:25. Zvlášť v prvním setu se holky držely více než jeho polovinu "na dostřel".                                                                                Věříme, že každý takový zápas jaký absolvovaly roztocké mladší žákyně na Kladně bude přínosem pro zdokonalení jejich volejbalových dovedností, což budou moct prokázat třeba už na dalším turnaji 3.12. v Brandýse. Tak budeme držet palce.    

Nominace:  Blažková Nela, Bukvajová Eliška, Habartová Anička, Knéřová Eliška, Slavkovská Elisabeth, Truchlíková Melisa, Velichová Helen, Vlasáková Terka, Zemanová Majda                             

 Kladno volejbal cz "B"        0:2 (15:25, 13:25)                                                           TJ Kralupy                         0:2 (7:25, 12:25)                                                         Kladno volejbal cz "A"         0:2 (14:25, 12:25)