U16 - A jsme tam !!!

05.11.2023

Na závěrečný turnaj 1.fáze II. výkonnostní skupiny odjížděly roztocké starší žákyně s cílem udržet si pozici mezi první trojkou, což by znamenalo postup mezi nejlepších deset družstev kraje. V Mladé Boleslavi se naše děvčata postupně utkala s domácími U16ctkami, "stržkami" Říčan a Kolína. Dle předběžných propočtů mělo stačit přivézt z města automobilů pět bodů a posun do TOPTEN nás neměl minout.            Svůj cíl začaly holky plnit  již v úvodním utkání, ve kterém si poradily s místními volejbalistkami Mladé Boleslavi v poměru 2:0 (25:19, 25:18), když oba sety měly po celou dobu pod kontrolou. Ve druhém utkání nás čekali starší žákyně z Říčan, kterým jsme chtěli oplatit porážku z úvodního kvalifikačního turnaje. To se nepodařilo, přestože k tomu nebylo daleko. V první sadě naše děvčata jednoznačně dominovala a zvítězila 25:10. Po výměně stran se bojovalo o každý míč a vyrovnaný stav vydržel až do koncovky. V té nám soupeřky odskočily, a přestože "roztočandy" ještě mohutně stahovaly, set připadl Říčanům – 23:25. V první polovině tiebraku jsme měli mírně navrch, ale od stavu 8:8 už naše děvčata neuhrála ani bod. Výsledek 8:15 a porážka 1:2 znamenala, že jsem "říčaňankám" neoplatili porážku z kvalifikace, a že nám ke splnění postupového cíle pořád chybí jeden bod. Ten jsme tak museli získat v posledním utkání proti Kolínu. První polovina setu byla z naší strany malinko nervózní a skóre celkem vyrovnané, ale ve druhé půlce sady již naše holky neponechaly nic náhodě, v klidu si dokráčely pro zisk setu – 25:17, chybějícího bodu a tím i pro postup do nejlepší výkonnostní skupiny. Druhý set nezačaly roztocké "stržky" nejkoncentrovaněji a nechaly si soupeřky odskočit až na rozdíl osmi bodů – 9:17. Po prostřídání, ale přišla několikabodová šňůra a obrat v setu až na konečných 25:21. Vítězstvím 2:0 a dalšími třemi body tak děvčata stvrdila postup ze druhého místa  tabulky II. výkonnostní skupiny.   Gratulujeme !!!                                                           Soutěž krajského přeboru starších žákyň pokračuje prvními turnaji 2.fáze už 26.11. Roztocké U16ctky se při své premiérové účasti mezi smetánkou našeho kraje utkají na palubovce kralupské ZŠ Gen.Klapálka postupně s dosavadním suverénem soutěže z Nymburka, se "stržkami" Benátek nad Jizerou a s našimi starými dobrými známými z Říčan. Holky, budeme vám držet palce a věříme, že minimálně Říčanům oplatíte dosavadní dvě porážky.

Nominace:  Dargajová Linda, Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča,  Novotná Eliška,  Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Velichová Mia, Šolínová Áňa

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav       2:0  (25:19, 25:18)                                              SC SPIRIT Říčany                              1:2  (25:10, 23:25, 8:15)                                        SK Volejbal Kolín "A"                        2:0  (25:17, 25:21)