U16 - Dobrý základ pro postup

08.10.2023

Prvními turnaji výkonnostních skupin pokračoval druhou říjnovou neděli krajský přebor starších žákyň. Roztocké "stržky" si ve dvou kvalifikačních turnajích vybojovaly účast ve II. výkonnostní skupině a los je "zavál" do Lysé na Labem, kde je kromě domácích volejbalistek čekaly ještě  U16ctky z Neratovic a Brandýsa nad Labem. Ani tentokrát nebyla naše děvčata v kompletní sestavě, přesto si třemi výhrami založila dobrý základ na postup mezi nejlepších deset družstev kraje.                        Na úvod nás čekaly starší žákyně z Brandýsa nad Labem. V první sadě si holky na začátku vypracovaly mírný náskok, který si bez problémů udržovaly po celou dobu setu, na konci pak činil rozdíl šest bodů - 25:19.  Druhá sada se vyvíjela podobně  s jednou podstatnou změnou. V koncovce měly "roztočandy" menší krizi a soupeřkám se podařilo sadu zvrátit - 20:25. V tiebreaku ale již roztocké starší žákyně jednoznačně dominovaly a po výhře 15:4 a 2:1 na sety si připsaly první dva body do tabulky. Druhé utkání proti Neratovicím nezačala naše děvčata příliš dobře a Eva byla byla nucena vzít si za stavu 0:8 oddechový čas. Ten zabral jelikož holky začaly postupně ubírat z velkého náskoku soupeřek. V koncovce dokonce obrátily skóre na svoji stranu - 23:18 a zdálo se, že si po špatném úvodu dojdou v klidu pro první set. Jenže přišla opět menší krize a Neratovice vyrovnaly - 24:24,. Naštěstí poslední dvě výměny patřily našim U16ctkám - 26:24, a tím i celá první sada. Po výměně stran se obě družstva střídala ve vedení, ale větší náskok si žádné nevypracovalo. Až v polovině setu se podařila "roztočandám" rozhodující sedmibodová šňůra, na kterou již soupeřky nedokázaly zareagovat - 25:16. Další tři body za vítězství 2:0 byly naše. V závěrečném duelu nastoupila naše děvčata proti domácím "stržkám" z Lysé nad Labem. První sada byla vyrovnaná a rozhodovala se až v koncovce. Do ní vstupovaly roztocké starší žákyně s menší deficitem, ale za stavu 22:23 dokázaly vyhrát tři výměny po sobě a tím i celý set - 25:23. Druhá sada  byla od začátku v jasné režii našich holek. Domácím hráčkám povolily pouze devět bodů - 25:9 a po vítězství 2:0 si z Lysé odvezly pěkných osm bodů do tabulky II. výkonnostní skupiny.                        Na dalším turnaji, přivítají roztocké U16ctky, v neděli 22.10.,  na domácí palubovce ZŠZB,  rezervy starších žákyň z Kralup, Kladna a Příbrami. Věříme, že získaných osm bodů z Lysé rozšíří o další "bratříčky", a zachovají si naději na postup do TOP TEN.

Nominace:  Dargajová Linda, Flenerová Lea, Kadlecová Sofča, Novotná Eliška, Obstová Áďa, Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Velichová Mia

TJ Sokol Brandýs nad Labem                 2:1  (25:19, 20:25, 15:4)                                 TJ Neratovice                                         2:0  (26:24, 25:16)                                         TK Slovan Lysá nad Labem                    2:0   (25:23, 25:9)