U16 - Doma za sedm bodů  

22.10.2023

         Na domácím turnaji chtěly roztocké starší žákyně potvrdit dobrý start do II. výkonnostní skupiny a připravit si "půdu" pro závěrečný turnaj, ve kterém by bojovaly o postup mezi nejlepších deset družstev našeho kraje. Proti původním předpokladům se turnaj odehrál, z důvodu úspory financí za pronájem, v roztocké sokolovně namísto osvědčené tělocvičně ZŠZB. Nevím jestli pro volejbalové umění starších žákyně není prostor sokolovny už příliš stísněný, každopádně co se výsledků týče, palubovka místního Sokola holkám svědčila.                                                                         V úvodním utkání čekal na naše U16ctky tradiční soupeř z Kralup, resp. jejich "B" tým. Jednalo se o celkem vyrovnaný souboj, který roztocké "stržky" rozhodly ve svůj prospěch až v koncovkách jednotlivých setů, takže si po výhře 2:0 (25:19, 25:17) připsaly do tabulky důležité tři body. Ve druhém utkání čekala na naše děvčata rezerva Příbrami, se kterou se již v letošní sezóně potkala. V jednom z kvalifikačních turnajů zvítězily "roztočandy" 2:1. Odvetný duel probíhal přesně v obráceném duchu, když po prvním vyhraném setu – 25:20, převzaly otěže utkání hostující volejbalistky a po setech 14:25 a 8:15 nám oplatily porážku z kvalifikace – 1:2. Nicméně získaný set a tím i bod, s konkurentem na postup, mohl hrát v konečném účtovaní II. výkonnostní skupiny důležitou roli. V posledním zápase roztockého turnaje čelily naše U16ctky "béčku" Kladna, které oba své předchozí duely prohrálo. Domácí "stržky" potvrdily v utkání roli mírného favorita, a byť ve druhém setu malinko "hazardovaly", když přišly o desetibodový náskok, zvítězily 2:0 (25:15, 25:23) a zaokrouhlily zisk bodů z domácího turnaje na sedm.                                                                                                       Před posledním turnajem, který odehrají roztocké "stržky" v neděli 5.11. v Mladé Boleslavi  proti U16ctkám  Říčan, Kolína a domácí Mladé Boleslavi, figurují naše děvčata na pěkné druhé pozici  tabulky II. výkonnostní skupiny.  Na nejhůře třetí místo, které ještě zaručuje postup do TOPTEN by mělo holkám stačit uhrát pět bodů, což je určitě v jejich silách.  Budeme držet palce ať to vyjde !!!

            

Nominace:  Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča, Kárová Eliška, Novotná Eliška, Obstová Áďa, Růžičková Alice, Steinerová Eve, Svárovská Sofča, Velichová Mia, Šolínová Áňa           

TJ Kralupy "B"                           2:0  (25:19, 25:17)                                                        TJ Baník Příbram "B"                1:2  (25:20, 14:25, 8:15)                                              Kladno volejbal cz  "B"             2:0  (25:15, 25:23)