U16 - Mezi nejlepší to nevyšlo 

20.09.2023

    Druhým kvalifikačním turnajem pokračoval uplynulou neděli krajský přebor starších žákyň. Osmatřicet družstev v osmi skupinách bojovalo o rozdělení do výkonnostních skupin. Třetí místo roztockých U16ctek v první kvalifikaci znamenalo, že se naše "stržky" utkají o pozici mezi deseti nejlepšími družstvy v kraji s Tuchlovicemi, rezervou Příbrami, "céčkem Králova Dvora a Hořovicemi, které měly výhodu domácího prostředí. Do 1.výkonnostní skupiny (deset týmů) postupoval pouze vítěz turnaje a druhý tým musel doufat, že se vejde mezi dvojici týmů z druhých příček, které mají nejlepší bilanci. Byť naše děvčata skončila druhá, mezi vyvolené z druhým míst se bohužel nevešla a v další fázi soutěže tak budou usilovat o postup do TOP TEN ze 2.výkonnostní skupiny.                                                                V Hořovicích chyběly trenérce Daně některé opory, přesto jsme věřili, že by se postup mezi krajskou smetánku mohl podařit. V prvním utkání holky jasně přehrály Králův Dvůr "C" 2:0 a čekal je souboj s příbramským béčkem, se kterým se dle papírových předpokladů měly utkat o druhou příčku. V úvodním setu to byl nervy drásající boj o každý míč, který roztocké "stržky" prohrály až v koncovce 23:25. Kdyby tato koncovka byla vítězná, tak holky postoupily do "jedničky". Ale to jsme v tuto chvíli netušili a na kdyby se nehraje. Ve druhé sadě "roztočandy" dominovaly a po výsledku 25:15 se šlo do tiebreaku. Ten začala lépe naše děvčata a strany se měnily za stavu 8:4. Po té však soupeřky dotáhly a začal neskutečný boj o každou výměnu. Tentokrát ale byly šťastnější roztocké volejbalistky. Po výhře 16:14 ve třetím setu tak ovládly celý zápas v poměru 2:1. V dalším utkání nás čekali favorizované, domácí Hořovice, které měly zatím 100% bilanci. Tu potvrdily i v zápase s našimi U16ctkami, který naše děvčata prohrála 0:2. V závěrečném "mači" šlo o to, nepohoršit si druhou příčku, tj. porazit Tuchlovice a ideálně bez ztráty setu. To se podařilo, byť ve druhé sadě se holky zbytečně tahaly až do vyrovnané koncovky. Nicméně vítězství 2:0 znamenalo druhé místo v turnaji a čekání na bilanci ostatních týmů z druhých příček.  Nyní již víme, že byla i lepší družstva než to naše, a že v další fázi krajského přeboru se roztocké "stržky" utkají ve třech turnajích o tři postupová místa mezi nejlepší desítku s U16ctkami Brandýsa n/L, Kladna "B", Kolína, Kralup "B", Lysé n/L, Mladé Boleslavi, Neratovic, Příbrami "B" a Říčan.

Nominace: Jandošová Róza, Kárová Eliška, Novotná Eliška, Obstová Áďa, Růžičková Alice, Steinerová Eve, Šolínová Áňa, Velichová Mia 

 TJ Sokol Králův Dvůr  "C"        2:0  (25:20, 25:10)                                                       TJ Baník Příbram "B"                2:1  (23:25, 25:15, 16:14)                                             TJ Spartak Hořovice                  0:2   (14:25, 16:25)                                                         VK Tuchlovice                            2:0   (25:15, 25:23)