U16 - Naše soupeřky: Kralupy "A", Nymburk "A", Mělník "B"

19.10.2022

      Druhými turnaji  výkonnostních skupin  pokračuje v neděli krajský přebor starších žákyň. Naše U16ctky si vybojovaly účast v první výkonnostní skupině, zvané finálová. Z prvního turnaje na Kladně si přivezly 6bodů za dvě vítězství (Kladno "A", Králův Dvůr "B") a jednu porážku (Hořovice), a rozšířit svůj bodový zisk budou určitě chtít i v neděli v Kralupech.  A kdo že jim bude stát v cestě? 


TJ Kralupy "A"                                                                                                           

Domácí starší žákyně vlastně nemusíme ani moc představovat. Kralupy patří již od minivolejbalu mezi naše nejčastější soupeře a zejména ročník 2008, který letos reprezentuje kralupský volejbal v kategorii U16, známe velmi dobře. Bohužel na něj ale nemáme, co se výsledků týče, ty nejlepší vzpomínky. "Kralupandy" obhajují titul přebornic středočeského kraje z minulé sezóny a v podstatě v totožné sestavě. Proto i letos budou patřit k největším favoritkám. Ve svém středu mají dvě reprezentantky ročníku 2008/09, Natku Tučkovou a Petru Koubkovou, která přišla před sezónou z Neratovic jako olympijská vítězka. Zlaté medaile z olympiády dětí a mládeže přivezlo do Kralup ale více děvčat. V kádru středočeského kraje figurovalo pět volejbalistek z města nad Vltavou.                                                                                                            Nejvyšší ambice potvrzují kralupské starší žákyně výsledkově i dosavadním průběhu sezóny, když v devíti utkáních neztratily ani set. V prvním finálovém turnaji si snadno poradily se stejnými soupeři s jakými se střetla i naše děvčata.                                Kralupy hrají současně i Český pohár, kde se po suverénním vítězství ve své rozřazovací skupině kvalifikovaly do 1.výkonnostní skupiny.  Tam už se jim minulý víkend až tak nedařilo, páté  místo z osmi týmů, ale proběhla zajímavá konfrontace s nedělními soupeři (Mělník a Nymburk), kteří si účast v nejlepší skupině vybojovali také. V generálce na nedělní turnaj nejprve porazily Nymburk, aby následně prohrály s Mělníkem. O to pikantnější budou nedělní odvety.


Volleyball Nymburk "A"                                                                                                                                                                                                                             Mládežnické týmy z Nymburka patří mezi špičku středních Čech, což potvrdily v loňské sezóně mladší žákyně a kadetky, které se staly přebornicemi našeho kraje. Navíc MLŽKY skončily na MČR na krásném čtvrtém místě a kadetky si vybojovaly v kvalifikačních bojích postup do druhé ligy. Výjimkou potvrzující pravidlo byly v uplynulé sezóně  právě starší žákyně, které obsadily ve své kategorii až sedmé místo.  To budou chtít letos určitě vylepšit.                                                                               V kvalifikačních skupinách se nymburským "sviním", jak se sami přezdívají, dařilo, a také neztratily ani set. V úvodním finálovém turnaji už ale ztrácely, když porazily Příbram 2:1, ale stejným poměrem podlehly děvčatům z SVBC, v čele z "naší" kadetkou Viky.  Rovněž Nymburk, jak je zmíněno výše, se účastní turnajů Českého poháru. Ve své kvalifikační skupině obsadil krásné druhé místo, čímž si zajistil postup do nejlepší výkonnostní skupiny. Tam už bohužel  jenom jedno vítězství stačilo pouze na sedmou příčku. 


TJ EMĚ Mělník "B"                                                                                                                      Skokan sezóny. Tak bych pojmenoval tým, který ještě před dvěma lety patřil mezi ty průměrné, aby během covidové pauzy udělal neuvěřitelný progres. Dnes patří mělnická děvčata, vedená mj. komentátorem ČT Jiřím Rejmanem, mezi nejlepší družstva v republice. Výčet jejich úspěchů z minulé sezóny, kde měla navíc věkový handicap (dvatisíceosmičky se utkávaly většinou s o rok staršími) hovoří za vše. Druhé místo v kraji, 7.místo na MČR, pět zlatých medailistek z olympiády dětí a mládeže a čtyři reprezentantky roč. 2008/09. Asi není potřeba dalšího komentáře.       Jen bychom tedy měli ještě pro úplnost doplnit bilanci mělnických starších žákyň v letošní sezóně. Krajský přebor - jedenáct zápasů, jedenáct vítězství, sety 22:0. Český pohár - čtrnáct zápasů, třináct vítězství, sety 26:2 a vedoucí příčka v západní větvi . 

Naše holky se mají v neděli rozhodně na co těšit.