U16 - Naše soupeřky:                           Pečky, Prasyl MB, Kolín, Brandýs n/L

16.09.2022

V neděli 18.9.22 pokračuje soutěž krajského přeboru starších žákyň druhým kvalifikačním turnajem. V tom prvním roztocké U16ctky dominovaly, bohužel tím ale výhodu domácího prostředí nezískaly. A tak si o postup mezi nejlepších deset družstev středočeského kraje zahrají v Pečkách. Představme si soupeřky, které nám budou stát v cestě do TOP TEN. 


TJ Spartak Pečky                                                                                                                       V prvním kvalifikačním turnaji hrály Pečky ve skupině C s našimi děvčaty. Skončily na posledním místě s jedním bodem, který paradoxně získaly proti roztockým  U16ctkám. Takže zkušenosti s nimi máme poměrně čerstvé.                      V minulém soutěžním ročníku obsadily starší žákyně Peček 28.místo z třiatřiceti družstev. Jen pro připomenutí naše "dvatisíceosmičky" skončily patnácté.                      Takže v tomto utkání by měly naše volejbalistky potvrdit roli favorita a to pokud možno bez ztráty setu, pokud tedy chtějí pomýšlet na první desítku.                                        


VK PRASYL Mladá Boleslav                                                 

         Mladoboleslavský klub s prazvláštním názvem PRASYL je na volejbalové mapě, alespoň co se žákovských kategorií týče, nováčkem.  Tzn., že z minulosti nemají v soutěžích krajského přeboru zaznamenány žádné výsledky.                                     První kvalifikační turnaj odehrály starší žákyně Prasylu na mělnické antuce, kde se postupně utkaly se svým městským rivalem AŠ Mladá Boleslav, dvěma domácími týmy z Mělníka a volejbalistkami z Benátek nad Jizerou. S bilancí jedné výhry, právě v posledním utkání nad Benátkami a  třech porážek (byť dvě byly v tiebreaku) skončily ve své skupině na 4.místě. Skupina to byla ale velmi vyrovnaná, jelikož  na druhé místo by jim býval stačil jeden vyhraný set navíc.                                                                Vůbec netušíme, co bychom měli od děvčat z Mladé Boleslavi očekávat, ale věříme, že kvalita je na naší straně. 


SK Volejbal Kolín "B"                                                                

        Kolínské "béčko" se do naší kvalifikační skupiny nominovalo ze skupiny A, kde v konkurenci dvou týmů Nymburka, kutnohorské Sparty a svého "áčka" obsadilo třetí místo s vzácně vyrovnanou bilancí 1-1-1-1. Přeloženo do "amatérštiny", 1x výhra 2:0 (Kolín A ), 1x výhra 2:1 (Kutná Hora), 1x prohra 1:2 (Nymburk B) a 1x prohra 0:2 (Nymbruk A).                                                                                                                          Loňská sezóna se kolínským starším žákyním příliš nepovedla. "Áčko" obsadilo 22.místo a "béčko" konečnou tabulku dokonce uzavíralo.                                                   Ani volejbalistky z Kolína by tak nemusely být pro naše U16ctky nerozlousknutelným oříškem na cestě do finálové skupiny.


T.J. Sokol Brandýs nad Labem

     To starší žákyně z Brandýsa budou asi jiné "kafe". V uplynulé sezóně ukončily soutěž krajského přeboru na šestnácté příčce, tedy jen jedno místo za našimi děvčaty.  V přímém souboji tehdy uspěly roztocké starší žákyně v poměru 2:1.             V letošním ročníku si s brandýskými trošku zalaškoval los, když na úvodní kvalifikaci je poslal do Kralup. To by nebylo nic zvláštního, kdyby nehrál ale pouze s domácími volejbalistkami. Ve čtyřčlenné skupině byly totiž tři kralupská družstva. Naše soupeřky od Labe nestačily pouze na místní "áčko"  a z druhého místa se tak nominovaly do naší kvalifikační skupiny.                                                                                Troufnu si tvrdit, že mezi děvčaty z Brandýsa a z Roztok se rozhodne o tom, kdo se stane členem krajské smetánky.