U16 - Šest bodů z Kladna

10.10.2022

       Starší žákyně měly v neděli na programu úvodní zápasy svých výkonnostních skupin. Roztocké U16ctky odjely na Kladno potvrdit svoji příslušnost ve finálové desítce v utkáních proti domácímu Kladnu, Královu Dvoru a Hořovicím. S bilancí dvou výher a jedné porážky určitě nezklamaly a v neúplné tabulce finálové skupiny zatím figurují na pěkném třetím, což je slibná výchozí pozice pro klidné setrvání v TOP TEN. A jak to v neděli probíhalo?

    Deset účastníků 1.výkonnostní skupiny odehrálo na Kladně (Roztoky, Kladno "A", Hořovice, Králův Dvůr "B", Kralupy "A", Mělník "B") a v Nymburce (Nymburk "A", SVBC "A", Příbram "A", Kunice"A") první tři z celkově devíti zápasů první fáze. Tedy v Nymburce to byly kvůli absenci Kunic zápasy jen dva.                                                    Naše děvčata "vyfasovala" na rozjezd domácí Kladno a rozjela se výborně. Vítězstvím 2:0 na sety potěšila a překvapila současně. Ve druhém utkání bylo naším soupeřem "béčko" Králova Dvora, které ve svém úvodním vystoupení podlehlo Kralupům, když na ně ve dvou setech uhrálo pouze patnáct bodů. V souboji s Královým Dvorem potvrdily naše starší žákyně předzápasové prognózy a druhou výhrou ve dvou setech si zachovaly 100% bilanci v právě probíhající sezóně krajského přeboru. Třetím soupeřem našich děvčat byly Hořovice, tedy celek, který ve svých kvalifikačních skupinách jasně dominoval, ale v úvodních utkáních finálové desítky nestačil na favorizované U16ctky z Mělníka a Kralup. Naše holky se držely statečně a zejména v prvním setu nedaly svým hořovickým vrstevnicím nic zadarmo. Prohra o tři body byla velmi slušným výsledkem. Ve druhém setu jsme si bohužel nechali utéct začátek a místo vyrovnaného průběhu to chvílemi vypadalo na debakl. Nicméně osmi body v řadě zmírnila naše děvčata první letošní porážku na přijatelnou úroveň.

    Po prvním kole to vypadá, že Kralupy a Mělník si opět budou hrát svoji ligu a za nimi budou na svoji šanci čekat družstva z Dobřichovic (SVBC), Hořovic a Nymburka. Chce se nám věřit, že ambice přiřadit se k těmto "čekajícím" týmům mají i roztocké starší žákyně.                                                                                                                              

Kladno volejbal cz.  "A"              2:0   (25:20, 25:16)                                                      TJ Sokol Králův Dvůr "B"            2:0   (25:12, 25:18)                                                      TJ Spartak Hořovice                    0:2   (22:25, 15:25)