U16 - v TOP TEN to bude těžké ...

26.11.2023

Úvodní turnaj mezi nejlepšími deseti družstvy kraje odehrály roztocké starší žákyně v Kralupech, kde je čekalo porovnání sil mj. se suverénem první části TOPTEN, U16ctkami Nymburka. Dalšími, "hratelnějšími" soupeři pak měly být "stržky" Benátek nad Jizerou a Říčan. S posledně jmenovanými měla roztocká děvčata nevyřízené účty z přechozích soubojů, když v kvalifikaci i turnaji II. výkonnostní skupiny jim ve vyrovnaných duelech podlehla shodně 1:2.  Už na prvním turnaji TOPTEN ale holky poznaly, že konfrontace s nejlepšími družstvy kraje bude o něčem jiném než zápasy II. výkonnostní skupiny. Z Kralup si totiž nepřivezly ani bod, a bohužel se mu ani nepřiblížily.                                                                                          V zápase proti Nymburku jsme nečekali žádné zázraky a 20 získaných bodů v součtu obou setů se dalo považovat za celkem slušný počin, vezmeme-li v potaz jak nymburské starší žákyně "nadělovaly" svým soupeřkám v 1.části finálové desítky - 0:2 (10:25, 10:25).  Ve druhém utkání proti Benátkám nad Jizerou, které první část zakončily na šestém místě s bilancí čtyř výher a pěti porážek, jsme doufali v nějaký ten bod za uhraný set. Bohužel "roztočandy" měly ke svému soupeři velký, a jak se ve druhém setu ukázalo i zbytečný respekt, který jim bránil předvést to co v nich skutečně třímá. V první sadě uhrály holky pouhých jedenáct bodů, což bylo jen o bod více než proti Nymburku. Po výměně stran došlo z naší strany ke zlepšení, pomalu odcházel i respekt a získaných jedenadvacet výměn v nás budilo před posledním zápasem optimismus - 0:2 (11:25, 19:25) . Úvodní sety  předchozích dvou duelů   s Říčany byly jako noc a den. Nejprve jsme "v kvaldě" prohráli s deseti body, abychom jim to o dva měsíce později úplně stejně vrátili v zápase II. výkonnostní skupiny. Utkání v Kralupech se bohužel podobalo spíše prvnímu souboji, jelikož říčanské U16ctky nám v první sadě povolily tentokrát čtrnáct uhraných výměn. Zásadní rozdíl oproti minulým zápasům byl ale v tom, že i ve druhém setu zvítězilo družstvo, které opanovalo set první, tj. Říčany. Devatenáct získaných bodů nemohlo překrýt zklamání, že ani ve třetím utkání, proti rovnocennému soupeři, jsme nebodovali - 0:2 (14:25, 19:25)  a z Kralup tak odjíždíme s prázdnou.                                                        O vylepšení své zatím nulové bilance se roztocké "stržky" pokusí 10.prosince v Hořovicích, kde je kromě domácích volejbalistek budou čekat také starší žákyně z Králova Dvora a SVBC. Doufejme v nějaký bodový import a naději na udržení se mezi krajskou smetánkou.

Nominace: Dargajová Linda, Flenerová Lea, Jandošová Róza, Kadlecová Sofča,  Růžičková Alice, Steinerová Eve, Velichová Mia, Šolínová Áňa

Volleyball Nymburk "A"             0:2  (10:25, 10:25)                                                  VK  Benátky nad Jizerou "A"       0:2   (11:25, 21:25)                                                      SC SPIRIT Říčany                         0:2   (14:25, 19:25)