U16 - Záchrana se nepovedla, ale ...

07.11.2022

Starší žákyně měly v Mělníku jediný cíl. Udržet se nejhůře na sedmém místě a zajistit si účast ve finálové skupině i pro další tři turnaje. Bohužel byly oslabeny o kapitánku Emu, která se nestihla vrátit ze školního pobytu v Paříži a o stále se zlepšující Kačku Kuncovou. V prvním utkání proti Příbrami se holky zahřívaly pozvolna a úvodní set jim utekl. Po výměně stran do toho ale šláply a tři čtvrtiny setu jasně vládly. Vedení 11:3 a 14:5 nasvědčovalo, že o vítězství rozhodne třetí sada. Několika nepřesnostmi jsme však nechali Příbram dotáhnou na 17:13 a dokonce vyrovnat na 24:24. Nervy drásající koncovku holky naštěstí zvládly a o výsledku musel skutečně rozhodnout tiebreak. Do půlky třetího setu to bylo vyrovnané, pak však soupeřky odskočily na 7:11 a tím v podstatě rozhodly o osudu utkání. Získaný bod nás ale naplňoval optimismem, zvlášť když přítomní diváci oceňovali krásný volejbal, který naše děvčata v utkání s Příbramí předváděla.                                                Druhé utkání nás čekalo proti SVBC. Začátek byl nadějný, když si naše holky udržovaly mírné vedení. To nám vydrželo až do stavu 21:18,  pak ale sedm bodů v řadě uhrály soupeřky a set byl jejich. Druhý set měl podobný vývoj. V koncovce vedeme 23:20, ale pak si Barča pochroumá koleno, musí střídat, což výrazně ovlivní poslední míče. Porážka 24:26 znamená, že v posledním zápase s Kunicema půjde o všechno. Musíme bezpodmínečně vyhrát. Zraněné koleno ale nedovolí Barče k tomuto důležitému utkání nastoupit. A co čert nechce v polovině prvního setu odstupuje za vyrovnaného stavu i Áďa. Ta hrála se sebezapřením již předchozí duely, ale zraněný prst jí již nedovolil pokračovat. Bez tří pilířů sestavy se  torzo týmu semklo a statečně bojovalo s osudem i soupeřem. Nicméně víkendový kalich hořkosti jsme byli nuceni vypít až do dna.  Opět velká pochvala od Evy i přítomných fanoušků za předvedenou hru a bojovný výkon, ale smutek převládá.                                                 A hra na kdyby může pokračovat. Kdyby nás los svedl s Kunicemi hned na úvod nedělního turnaje, pak bychom s Barčou a Áďou s největší pravděpodobností zvítězili, což by stačilo k záchraně v TOP TEN. Takhle nám opět zbyli jen oči pro pláč.                                                                                                                                                      TJ Baník Příbram "A"    1:2 (20:25, 27:25, 9:15)                                                            SVBC "A"                       0:2 (21:25,24:26)                                                                    TJ Kunice "A"                  0:2 (18:25,18:25)