U18  1.kolo TJ Jiskra Havlíčkův Brod  

16.09.2022

TJ Jiskra Havlíčkův Brod  0:3  (15:25, 18:25, 16:25)                           záznam z utkání

Nominace:                                                                                                              Bohdanecká Lucka, Fleková Kačka, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Steinerová Kiki, Šilhová Barča, Šolínová Barča 


1.set: Úvod byl celkem vyrovnaný a oba týmy se přetahovaly ve vedení, žádný však neodskočil na více než dva body. Až za stavu 13:14 se našim kadetkám nepodařilo několik příjmu a útoků, holky znervózněly, naopak soupeřky se dostaly do větší pohody a v klidu si dokráčely pro zisk první sady. Tento úsek hry jsme prohráli 2:11.

2.set:   Ve stejném duchu začal i druhý set. Volejbalistky z Vysočiny si hned od počátku vybudovaly až sedmibodový náskok - 2:9, který se nám podařilo stáhnout na 7:11. Poté ale opět odskočily soupeřky až na 9:16. V podstatě se jednalo o takové bodové "jojo", kdy naše děvčata dotahovala dotahovala, aby vzápětí soupeřky zase odskočily. Nejvíce jsme se přiblížily na tři body - 18:21, ale koncovka už byla znovu v režii Havlíčkova Brodu.

3.set:   Třetí dějství bylo doslova a do písmene kopií toho prvního. Od počátku se obě družstva přetahovala o vedení až do stavu 10:11, kdy došlo k několika sporným momentům, které byly posouzeny v náš neprospěch. Havlíčkobrodské kadetky odskočily až na 13:22, a naše holky již neměly morálních sil vývoj třetího setu zvrátit.

Jak to viděl Filip: Nejprve je nutno konstatovat, že se jednalo se o zahajovací zápas této extraligové sezony. Pro všechna naše děvčata se navíc jednalo o první zkušenost s takovouto úrovní volejbalu. V průběhu sezóny nás čekají souboje s týmy fyzicky i technicky velmi vyspělými. Vstup do turnaje tomuto odpovídal. Byť jsme v některých pasážích byli schopni držet se soupeřem krok vždy se projevila nakonec soupeřova převaha v kombinaci činností servis - přihrávka a jejich větší atletičnost i úroveň volejbalových dovedností. Havlíčkův Brod o výsledcích setů rozhodoval vždy v jedné rotaci, ze které jsme se nedokázali otočit. Nutno dodat, že zápas poznamenala absence Andy. Avšak i s ní, by byl zápas velmi náročný.

Soupeř zaznamenal v každém setu více bodů v útoku a současně méně vlastních chyb.

Současně jsme se přesvědčili, že kdo útočí vyhrává 😊.

Co musím ocenit je to, že holky byly postupně schopné zapracovat systémové věci, které nám pomohli soupeři vzdorovat. Současně postupně dokázaly překonat svou lidově řečeno "vyjukanost". Kiki zvládla svou roli na liberu dobře a uplatnila své nahravačské zkušenosti v organizaci hry. Extrémním posílením pro nás byla Verča, která s námi absolvovala pouze čtvrteční trénink, ale dokázala se do družstva výborně etablovat. Její úroveň volejbalových dovedností je ve všech ohledech vyšší a jsem rád, že nám může takováto hráčka pomoct. Obě nahrávačky se o ní mohly po celý turnaj opřít.