TJ Ostrava      1:3  (16:25, 25:21, 21:25, 19:25)

Nominace:                                                                                                                      Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Dvorná Páťa, Fleková Kačka, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Šilhová Barča, Šolínová Bára

1.set:

2.set:

3.set:

Jak to viděl Filip:  Na úvod nás čekal nejtěžší soupeř a jak se později ukázalo i suverénní vítěz této skupiny (Ostrava ztratila set pouze v zápase s námi). Na Ostravu dostala děvčata poměrně komplexní přípravu. Navíc jsme se s Ostravou utkali již ve 3. kole ve Střešovicích v notně oslabené sestavě. Tedy přibližně věděla do čeho jdou. Začátek zápasu probíhal v poměrně vyrovnaném duchu. Soupeř nás výrazně nepřehrával až do střední části setu, kde se dokázal prosadit kvalitním servisem. Na děvčatech se v tu chvíli projevila pouze nerozehranost, nicméně soupeř v tu chvíli odskočil na rozdíl osmi až devíti bodů. To se samozřejmě ukázalo jako rozhodující. Druhý set byl už jiná písnička. Děvčata si především na razanci servisu i způsob hry Ostravy zvykla a dokázala hru vyrovnat. Výrazně jsme si pomohli na příjmu a částečně i na servisu. V určitých momentech nám pomohla i notná dávka šikovnosti a trocha štěstí. Holky dokázaly dohrávat bodovky a postupem času i bodovky ubránit blokem. 2. Set tedy vyšel v náš prospěch v poměru 25:21. Od začátku do zhruba 2/3 třetího setu jsme pokračovali v nastoleném trendu. Nutno podotknout, že v některých momentech i s dávkou štěstí, které však bylo podpořeno bojovností. Karta se bohužel začala obracen na kolek 15 bodu, kdy na nahrávku Ostravy přišla Fedy Yakušina. Ostravě pomohla její přesná a lépe ukrytá nahrávka, která dělala našim blokařkám problém číst. Současně se výrazně zvedl ostravský blok na hlavním kůlu. A nakonec upravil soupeř taktiku, kdy lehce slevil z více riskovaného servisu a současně tím zmenšil množství chyb. Rozhodujícím bodem zápasu pak byla z naší strany mentálně nezvládnutá koncovka, kdy jsme z vedení asi o 7 bodů nechali Ostravu dotáhnout a vzápětí jsme nezvládli koncovku, byť jsme v ní šancí na vítězství v setu měli ještě stále dost. Ve čtvrtém setu již byla lepší Ostrava. Hře Ostravské nahrávačky jsme se sice dokázali relativně přizpůsobit, ale pro změnu jsme nedokázali, na rozdíl od soupeře, složit míč a udělat bod útokem. Závěr zápasu se tak nesl ve znamení drobné pachuti, byť je nutné uznat kvality ostravského celku. Za mě byla velká škoda, že jsme nezvládli třetí set, neboť by se pak v zápase mohlo stát cokoli. V každém případě globálně zajímavý výkon ve fantastické atmosféře.