U18  14.kolo  Volejbal Přerov

14.01.2023

Volejbal Přerov      3:0  (25:23, 25:19, 25:16)                                   záznam z utkání

Nominace:                                                                                                                      Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Dvorná Páťa, Fleková Kačka, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Šilhová Barča, Šolínová Bára

1.set:

2.set:

3.set:

Jak to viděl Filip:  Sobotní program odstartoval náš zápas s Přerovem. Při přípravě se tento soupeř jevil jako nejlépe hratelný z trojice soupeřů, se kterými jsme v tomto kole hráli. Nicméně tento předpoklad vzal za své ve čtvrtek, kdy Přerov porazil (pro mě překvapivě) 3:1 Prostějov. V samotném zápase jsme udělali dvě změny, kdy na nahrávce nahradila Páťa Viky a na liberu naopak Páťu nahradila Kačka L. a Helča. Start zápasu nebyl z naší strany úplně povedený. Děvčata bojovala se stabilitou servisu a kvalitou bloku proti soupeřově útoku. Byť se nám dařilo hru soupeře dobře předvídat, tak jsme v začátku zápasu nebyli schopni soupeře ubránit ve spoustě jasných situací. Ve druhé půlce setu se nám alespoň podařilo stabilizovat servis a set se podařilo dohrát v koncovce. Začátek druhého setu byl velmi podobný začátku prvního setu. Nicméně v půlce druhého setu se situace obrátila. Podařilo se nám ubrat chyby na servisu a vyřešit obranu na hlavním kůle. V tu chvíli jsme naopak my donutili soupeře výrazněji chybovat a zápas vzali do vlastních rukou. Současně jsme potvrzovali naši převahu v útoku. Třetí set byl pokračováním druhého. V podstatě po celou dobu se nám dařilo držet náskok a set i zápas kontrolovat. Vzhledem k ostatním výsledkům jsme si tímto téměř zajistili záchranu a pokračování v této skupině i pro šestý turnaj.