U18  17.kolo  TJ Sokol Šternberk  

08.02.2023

TJ Sokol Šternberk      0:3  (16:25, 19:25, 26:28)                                           

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Dvorná Páťa, Honzátková Viky, Králová Heli, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Steinerová Kiki, Šilhová Barča, Šolínová Bára

1.set:   

2.set:  

3.set:                                                                           

Jak to viděl Filip:  Jako druhý sobotní zápas nás čekal duel se Šternberkem. Je to nám známý soupeř, tedy věděli jsme co očekávat. Bohužel nám zápas začal zabrzděným přístupem v prvním setu unikat. Po přeházení sestavy do setu druhého se výsledek zlepšil a v určitých partiích jsem Šternberk přehrávali. Bohužel jsme soustavně během tohoto zápasu dopláceli na situace, kdy jsem se začali dostávat svým výkonem nad soupeře (jak se říká, měli jsme lepší momentum), nicméně jsme vždy zbytečnou chybou nebo sérií chyb dostali soupeře zase na koně. Tato situace se projevila před koncovkou 2. setu a v koncovce třetího. Důkazem budiž situace ze třetího setu, kdy Kiki svou výbornou sérií servisů dostala na dostřel zisku setu, ale vzápětí "lobíkem" asi do pěti metrového autu opět dopřála nádech soupeři. Bohužel v těchto chybkách v důležitých momentech nebyla sama, takže ani třetí set nevyzněl v náš prospěch. V každém případě nám zápas ukázal, že se soupeřem, jakým měl být Prostějov v posledním zápase, se dokážeme měřit.

Po konci zápasu nás bohužel dostihla zpráva, že se k nám nepřidají děvčata z Brna, které se účastnila mistrovství republiky U20 v Praze z nějž si odvezla bronzové medaile. Bohužel to Lakys odnesla chřipkou a Verča pohmožděným zápěstím. Jak se ukázalo, byl to z pohledu konečného umístění na turnaji velmi důležitý moment.