U18  18.kolo  VK Prostějov  

08.02.2023

VK Prostějov      1:3  (21:25, 25:17, 24:26, 16:25)                                 

Nominace:                                                                                                                       Cízová Andy, Dvorná Páťa, Honzátková Viky, Králova Heli,  Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Steinerová Kiki

1.set:   

2.set:  

3.set:                                                                           

Jak to viděl Filip:  Zápas s Prostějovem byl dle vývoje skupiny rozhodující v boji o udržení ve 3. skupině. Matematika byla jednoduchá. Kdo vyhraje, zůstává. Vzhledem k absenci dalších hráček jsme lehce překopali sestavu a na bloku si svou premiéru odbyla Kačka Lipovová. Nutno podotknout, že zahrála na netradičním postu opravdu dobře. Dobře četla hru a docházela do bloku na kůlu. Zápas byl obecně vyrovnaný. Bohužel nás v něm opět trápila stejná věc jako v zápase se Šternberkem. Tedy situace, kdy když jsme potřebovali soupeře udržet pod tlakem, nechali jsme ho nadechnout. Tu zkaženou sérií na servisu, tu chybou na bloku proti hráčce, která ani neútočila. Pokud bychom se těchto chyb vyvarovali, troufnu si říct, že bychom dokázali zápas zvládnout a možná i vyhrát. Nicméně bohužel extraliga je soutěž pro v tomto ohledu "dospělé" hráčky. Tuto dospělost jsme neukázali.

Co nás může v jistém smyslu těšit je to, že proti všem soupeřům nastoupila poměrně mladá sestava. Jediná Anička je koncový ročník 2006. Zbytek týmu tentokrát tvořili hráčky mladší. Velmi mě potěšil výkon všech děvčat ročníku 2008 hlavně ve druhém a třetím zápase. Dále pak tím, že jsme dokázali se soupeři držet krok ne náhodou, ale volejbalovými věcmi.
Sportovně je však nutno dodat, že soupeři ukázali větší konzistenci výkonů. V určitých momentech i více odvahy a osobní statečnosti. Na těchto věcech musíme zapracovat tak, abychom mohli v příštím kole opět atakovat postup do vyšší skupiny.