U18  2.kolo  PVK Olymp Praha

17.09.2022

PVK Olymp Praha   0:3   (13:25, 18:25, 22:25)                                   záznam z utkání

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Fleková Kačka, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa, Steinerová Kiki, Šilhová Barča

1.set:    První set by se dal nazvat "násobný". Tzn., že na každý náš bod, daly děvčata z Olympu dva. Žádná velká "šňůra", opticky to nevypadalo tak jednoznačně, ale bodový odstup utěšeně narůstal. Přeci jen se projevila větší kvalita, sehranost a výšková převaha domácích.

2.set:  Druhé dějství bylo "konstantní". Úvod setu byl vyrovnaný, když jsme nenechaly soupeřky utéct na větší bodový rozdíl. Chleba se začal lámat až za stavu 9:9, kdy nám kadetky Olympu pěti body v řadě odskočily na 9:14, a tento náskok si plus mínus pohlídaly do konce sady.

3.set:  "Kšandy". Tak by se dal nazvat průběh třetího setu. Na začátku nám domácí hráčky utekly až na šestibodový rozdíl- 1:7, ale naše holky se dokázaly přiblížit na bod - 11:12. Opět "odskok" na větší rozdíl 13:18, a znovu "stíhačka" - 18:19. A tak se to opakovalo, jako když natáhne kšandy a ony se pak zase stáhnou, až do stavu 22:22, kdy jsme kadetky Olympu poprvé dotáhly, bohužel naposled. Na další tři body domácích v řadě již nebyl prostor zareagovat.

Jak to viděl Filip:  Ve druhém zápase nás čekal soupeř z tradiční volejbalové bašty tedy Olymp Praha. Tým, ve kterém figuruje několik reprezentantek z NT ročníku 2006 a současně výběrové družstvo. Už jen z tohoto výčtu lze zjistit, že nás čekal velmi těžký protivník. Svoji převahu Olymp v průběhu zápasu potvrdil.

Do zápasu jsme vstoupili s pozměněnou sestavou, kdy Kiki nahradila na liberu Helča, pro kterou to byl po delší absenci křest ohněm. Současně se nám uzdravila Andy. Soupeř ukázal svou převahu především v prvním setu. Do dalších setů si mohl dovolit postupně prostřídat sestavu, což obraz hry poněkud vyrovnalo.

Bohužel se v zápase objevovalo mnoho našich technických chyb, které nám v některých pasážích zabraňovaly uhrát lepší výsledek. Obraz hry se částečně změnil ve 3. setu, kdy na nahrávku přišla Viki a částečně se jí podařilo obraz hry upravit. Na soupeře kvalit Olympu to sice bohužel nestačilo, ale vybrané time-outy a stav 22:25 zanechaly za tímto zápasem přeci jen pozitiva. Nutno dodat, že holky dělaly ve většině zápasu co mohly a co je v rámci jejich aktuálních dovedností možné.