U18  4.kolo  TJ Sokol Nové Veselí

04.10.2022

TJ Sokol Nové Veselí  3:0   (25:13, 25:15, 25:20)

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Honzátková Viky,  Kleiblová Verča, Králova Heli, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa,

1.set:   Začátek z říše snů! První bod jsme dovolili soupeřkám až za stavu 5:0, ten druhý pak za stavu 9:1. Povedený úvod poznamenal celý vývoj setu, ve kterém holky postupně navyšovaly svůj náskok až na konečný dvanáctibodový rozdíl.

2.set:   Rozpoložení z prvního setu se přeneslo i do toho druhého. Soupeřky měly stále problém s příjmem našeho kvalitního servisu a tak v polovině setu jsme vedli 12:6. Do koncovky se šlo za stavu 21:11 a naše děvčata si v poklidu dokráčela i pro zisk druhého setu.

3.set: Ztráta koncentrace nebo podcenění soupeře na úvod třetího setu znamenalo, že jsme museli poprvé v utkání dohánět mankoČtyřbodový rozdíl, který jsme na počátku nabrali - 2:6, se naštěstí dále nezvětšoval, nicméně kadetky z Nového Veselí zjistily, že se s námi dá hrát a průběh setu byl vyrovnaný. Naštěstí před koncovkou jsme šňůrou pěti bodů soupeřky "přeskočili" a zápas dotáhli k vítězství. Našemu prvnímu extraligovému.

Jak to viděl Filip:  První zápas jsme odehráli až kolem 1. hodiny odpolední s Novým Veselím. Byl to defacto souboj nováčků, neboť všechny hráčky na hřišti měly minimální extraligové zkušenosti. Čekal jsem, jak se bude zápas vyvíjet, neboť  většina děvčat přijela do Frýdku opravdu pozdě a samozřejmě byla otázka, jak se podařilo po cestě zregenerovat. Naštěstí mé obavy vzaly velmi rychle za své a to v situaci, kdy jsme hned na začátku dobře chytli zápas servisem a postupně si holky vybudovaly náskok. Zisk první setu v poměru 25:13 nás uklidnil. Převahu zejména na servisu a v útoku holky potvrzovaly po celou dobu utkání. Na konci jsme sice lehce polevili v koncentraci a začátek 3. setu nám trochu unikl, ale naštěstí jsme se včas dokázali do 3. setu vrátit a s přehledem vyhrát.

Celkově je nutné říct, že holky byly ve srovnání lepší na všech postech a všech činnostech.

ROZTOKY za mohutné podpory roztockého fanklubu tímto zápasem zaznamenaly 1. extraligové vítězství ve své historii.