U18  5.kolo  TJ Sokol Frýdek-Místek

04.10.2022

TJ Sokol Frýdek-Místek    3:2  (25:21, 21:25, 25:23, 20:25, 15:12)

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa

1.set:  Průběh prvního setu byl naprosto vyrovnaný, obě družstva se přetahovala o vedení, ale žádné si nevypracovalo větší než dvoubodový náskok. Až před koncovkou se našim děvčatům podařilo odskočit na 19:16. To byl signál pro trenéra soupeře, aby si vzal oddechový čas. Po "tajmu"  se podařilo domácím hráčkám srovnat na 20:20. Pro změnu "time"  od Filipa, a opět úspěšný.  Po pauze jsme povolili soupeřkám už jen jeden bod - 25:21.

2.set: Po vyrovnaném úvodu nám domácí kadetky odskočily až na 6:11 a přes veškerou snahu se nám je do konce setu nepodařilo dotáhnout. Nejvíce jsme se přiblížili na tři body 9:12 a 14:17, ale víc jsme bohužel nedokázali.

3.set:   Vývoj třetího setu byl hodně zajímavý. Na začátku jsme odskočili na 5:1, ale soupeř rychle dorovnal  na 6:6. Do stavu 12:12 si každé družstvo uhrálo "svůj" balón, tzv. "ztrátovalo", ale poté se nám podařila série čtyř vítězných balónu v řadě a vedli jsme 16:12. Tento náskok si naše holky udržely až do stavu 23:19. Time soupeře, ale opět zapůsobil magicky, sníženo až na 24:23. Nám v hledišti se v tu chvíli vybavily vzpomínky na MČR starších žákyň v Táboře, kde jsme s Frýdkem prohospodařili stejný náskok v koncovce prvního setu a nakonec ho prohráli 28:30. Naštěstí se "deja vu" (čti dežaví) nekonalo a naše děvčata tentokrát ten kýžený bod uhrála.

4.set: Šťastná koncovka třetího setu se promítla i do začátku čtvrtého dějství. Vedeme 7:3, pak ještě 8:5, ale domácí kadetky se chytají ještě šance na zvrat v utkání. Do stavu 16:15 si udržujeme jednobodový náskok, ale poté sedm výměn za sebou končí vítězně pro Frýdek a do koncovky jdeme se skóre 16:22. Malá naděje a snížení na 20:23 je vzápětí rázně utnuto a jdeme do tiebreaku.

5.set:  Zkrácená hra je oboustranně nervózní. Opět max. dvoubodový rozdíl ve skóre - 4:6 a strany se mění za stavu 7:8 pro domácí. Jdeme na naši "šťastnější" půlku (oba sety jsme vyhráli na té straně co končíme tiebreak) a tak si v hledišti říkáme, že to nemůžeme prohrát. Vedeme 11:9 a vše je na nejlepší cestě. Ale ouha - 12:12. Třemi body v řadě, ale ukončujeme pátý set a tím i celý zápas.

Jak to viděl Filip:  Ve druhém sobotním utkání nás čekal domácí tým z Frýdku- Místku. Frýdek první utkání prohrál a potřeboval tedy nutně vyhrát, aby mohl reálně pomýšlet na postup. Čekal nás výrazně obtížnější soupeř, než bylo Nové Veselí. Bylo vidět, že se na nás soupeř dobře připravil a snažil se eliminovat naše útočné zbraně. Pro naše holky rozhodně hrála údernost kůlových hráček, naopak Frýdek sázel na součinnost a útok středem a často "ulívající" nahrávačku. Po celou dobu se hrálo vyrovnané utkání. Naše holky se opět mohly opřít o servis a v momentě, kdy jsme Frýdek odtlačili od sítě i poměrně dobrou obranu. Frýdek naopak využil našich laciných chyb v koncentraci a občasné neorganizovanosti ve hře. Co mě trochu v průběhu utkání trápilo, byl fakt, že jsme v určitých věcech nedokázali reagovat na hru Frýdku, takže jsme si zápas zbytečně komplikovali. To byly naše největší slabiny v tomto zápase. Naštěstí jsme tyto chyby dokázali potlačit v koncovce 5. setu a zápas zvládnout, což pro nás v postupové matematice znamenalo, že pokud porazíme Šternberk, postupujeme o skupinu výše.