U18  6.kolo  TJ Sokol Šternberk

04.10.2022

TJ Sokol Šternberk   3:0   (25:20, 25:10, 25:21)

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Steinerová Kiki

1.set:   V úvodu utkání je znát, že si obě strany uvědomují o co jde - o postup. První se "osmělujeme" my a odskakujeme soupeři na čtyřbodový rozdíl - 8:4. Poctivě si "ztrátujeme" balón za balónem a do koncovky si přinášíme náskok, který pohodlně udržíme.

2.set:  Ve druhém setu předvádí naše děvčata doslova koncert a soupeřky jsou hodně zoufalé. Asi nečekaly, že je "nějaké" Roztoky takhle rozeberou. Nepomáhá ani motivace šternberského trenéra, který při oddechovém čase povzbuzuje své svěřenkyně slovy: "konečně máte soupeře na úrovni, se kterým si můžete zahrát volejbal, tak ho hrajte, sakra!". Motivační řeč nepomohla, naše holky dál dominují a získávají druhý set.

3.set:  Třetí set a opět ztráta koncentrace - 0:5.  Po "tajmu" se chytáme a pomalými krůčky se přibližujeme soupeřkám. Když se nám podaří konečně vyrovnat - 17:17, kadetky  ze Šternberka si přestávají věřit a kupí jednu technickou chybu za druhou - 22:17. To už nesmíme pustit. A taky nepouštíme ...

Jak to viděl Filip:  Závěrečný zápas nás čekal se Šternberkem. Dle mého odhadu se jednalo o nejkvalitnějšího soupeře v této skupině, disponujícího velmi kvalitními kůlovými útočnicemi a snahou o rychlejší hru. K nám se na tento zápas připojila Kiki s Aničkou, což považuji asi za klíčový moment. Nutno podotknout, že všechny holky zahrály výborně, ale Anička s Kiki byly pověstný jazýček na vahách, který nám pomohl zápas výborně zvládnout.

Teď k zápasu. Našim děvčatům se dařilo celou dobu držet Šternberk pod tlakem servisem a výbornou obranou na síti. Proti Šternberku bylo potřeba lehce upravit strategii, neboť disponují velmi kvalitními smečařkami, které dokázaly rozhodnout skoro samy zápas s Frýdkem. Tah s Verčou na účku vyšel perfektně a i když se trenér Šternberku snažil seč mohl týmu pomoci, úspěch slavili naše holky poměrem 3:0 na sety. Jediný kritičtější stav nastal na začátku 3. setu, kdy jsme polevili v koncentraci. Naštěstí jsme se vyvarovali stejných výpadků jako s Frýdkem, do setu jsme se vrátili a zápas zvládli. Absolutorium zaslouží Kiki, která dokázala jako střídající hráčka výrazným způsobem promluvit do rozhodujících momentů všech setů. V prvním setu extrémně pomohla servisem, kdy jsme si díky tomuto vybudovali rozhodující náskok. Ve 2. setu zaskočila za dočasně indisponovanou Lajkys a zatlačila soupeře do defenzivy, ze které pak pramenily 3 bodové bloky za sebou. Ve 3. setu opět strhla díky servisu a obraně vítezství na naši stranu. Podle mě roste z Kiki výrazně komplexní hráčka schopná pomoci na téměř všech postech.

Díky vítězství nad Šternberkem jsme se kvalifikovaly o skupinu výše. Roztocký volejbal tedy na tomto turnaji zaznamenal nejen historické vítězství, ale současně také historický postup.