U18  7.kolo  Tatran Střešovice

08.11.2022

Tatran Střešovice        3:2   (18:25, 25:22, 25:20, 19:25, 15:11)      záznam utkání

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Honzátková Viky, Kleiblová Verča, Králova Heli, Kubánková Verča, Lajkebová Terka, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa, Šilhová Barča

1.set:  V úvodním setu se oba soupeři "oťukávali" a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, nicméně ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit více než dvoubodový náskok. To se změnilo zhruba v polovině setu, když nám domácí kadetky utekly ze stavu 13:14 až na 13:17. Naše holky dokázaly stáhnou vedení Tatranu na rozdíl bodu - 17:18, ale koncovka patřila jednoznačně našim soupeřkám a především jejich vysokým blokům. Závěr setu prohrála naše děvčata 1:7.

2.set:  Začátek druhé sady připomínal svým vývojem tu první, když se ve vedení střídaly oba týmy, ale bez výraznějšího bodového rozdílu. Zajímavější věci se začaly dít opět až v polovině setu. Domácí kadetky šňůrou pěti bodů zvrátily nepříznivý stav 10:8 (z pohledu Roztok) až na 10:13, naše U18ctky obrátily na 18:16, aby vzápětí prohrávaly 18:19, ale ziskem šesti bodů v řadě definitivně překlopily vývoj sady na svou polovinu - 24:19. Střešovická děvčata se ještě snažila obrátit kormidlo na svoji stranu - 24:22, ale po Filipově "tajmu" už to naše holky dotáhly.

3.set:  Třetí set byl věrnou kopií těch předešlých, když rozhodující krok udělala naše děvčata za stavu 16:16 sérií pěti bodů v řadě - 21:16. Až druhý oddechový čas trenéra Střešovic zastavil roztockou bodovou šňůru, ale koncovku si naše děvčata poctivě "odztrátovala". Vedeme 2:1 na sety a máme jistotu bodu!

4.set:  Další vyrovnaný set, kdy ze stavu 13:12 nám domácí volejbalistky odskočily do rozhodujícího trháku, na který jsme již nestačily zareagovat - 14:17, 16:20, 17:22, 19:25. Budeme hrát tiebreak!

5.set:  Zkrácenou sadu začínáme lépe a vedeme 4:2. Poté však přichází bodová série Tatranu a strany se mění za stavu 5:8.  Domácí navyšují na 5:9 a zdá se, že utkání dotáhnou do vítězného konce. Filip si bere "time", aby se pokusil ještě něco změnit. A daří se. Bojovnice v roztockých dresech se nevzdávají a otáčejí skóre na 10:9. Jsme zpátky. Následuje oddechový čas Střešovic. A bohužel zabírá - 10:11. Naštěstí jen na dva balóny, protože následných pět výměn patří našim statečným holkám a s nimi i celé utkání - 15:11 a  3:2. Krásný zápas, krásný zážitek.

Jak to viděl Filip:  V prvním zápase se utkali dva soupeři, kteří byli v této skupině nováčci. Naše družstvo, které postoupilo z nižší skupiny a družstvo Tatranu Střešovice (pořadatele turnaje), které naopak do této skupiny spadlo. Do zápasu jsme vstoupili poněkud rozverně a nutno podotknout, že jsme se na začátku celkem výrazně prali s velkou a vysokou halou a současně s vysokými střešovickými bloky. Nutno podotknout, že jsme se utkali asi s nejvyšším týmem z pohledu výškového průměru, kterému jsme zatím čelili. První set s přispěním velkého počtu chyb na servisu a bloky soupeře, tedy vyzněl pro Střešovice.                                                        Od druhého setu se však začala karta obracet a naše děvčata získala půdu pod nohama. Zlepšili jsme servis i dohrávku a druhý i třetí set jsme ovládli.                            Ve čtvrtém setu jsme bohužel vypadli z role a sérií chyb před koncovkou setu jsme 4. set ztratili.                                                                                                                    Naštěstí jsme se v 5. setu opět vrátili ke své hře, opět jsme našli recept na vysokou střešovickou obranu a tie-break jsme vyhráli 15:11.

Ze soupeřova týmu nás nejvíce zlobila odchovankyně Roztok Míša Jakabová, která celé Střešovice výrazně táhla. Vím, že to byl pro ní i pro naše holky prestižní zápas. Jsem rád, že vyšel pro nás pozitivně.

Bohužel jak se ukázalo, tak nám ztracený bod scházel v konečném výsledkovém součtu tohoto turnaje.