U18  8.kolo  Volejbal Přerov

08.11.2022

Volejbal Přerov        1:3   (16:25, 25:17, 17:25, 17:25)                       záznam utkání

Nominace:                                                                                                                      Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Honzátková Viky, Králova Heli, Kubánková Verča, Lipovová Kačka, Rambousková Áďa, Šilhová Barča

1.set:  Celou první sadu se naše děvčata srovnávala s absencí našich brněnských údernic. V podstatě od prvního balónu si přerovské kadetky vytvořily náskok, který postupně navyšovaly až na celkem devítibodový rozdíl. Nebylo o čem, tak jen pro zajímavost vývoj skóre - 0:3, 4:6, 4:11, 7:15, 11:20, 13:23.

2.set:  Po výměně stran nastoupily naše holky na palubovku jako vyměněné. Pořád byly ve vedení, byť ze začátku pouze o bod až dva. K rozhodujícímu trháku nasadily v polovině setu, kdy ze stavu 11:9 "utekly" na 16:9, následně pak na 21:10 a 24:11. Místo klidné koncovky však nastala již několikrát zmiňovaná, a z našeho pohledu nepochopitelná, situace. Zapisovatelka utkání reklamuje u rozhodčího, že podává jiná hráčka, než podle jejího zápisu má podávat. V praxi to znamená, že místo Andy má podávat Kačka. Nicméně fakta jsou taková, že Kačka (č.7) podávala od stavu 16:10 do stavu 21:10. Poté získaly bod soupeřky na 21:11. Následující výměnu získáváme my a za stavu 22:11 začíná podávat Andy (č.15). Další bod pro nás - 23:11, a zapisovatelka začíná reklamovat "špatné postavení". Nicméně rozhodčí nechává pokračovat ve hře a získáváme další bod - 24:11 a setbol. V tento moment rozhodčí registruje zapisovatelku a jde se podívat ke stolku. Po několika minutách se skóre mění na 22:12, kdy údajně mělo dojít k prohození podávajících. Z hlediska vývoje setu by to komplikace být neměla, ale jak se o několik minut později ukáže, bude to komplikace z hlediska celého turnaje, jelikož v jedné z výměn, které byly z našeho pohledu navíc, se nešťastně zranila Viky. (celou situaci můžete posoudit na přiloženém videu, zhruba v čase  56:30 min, kdy za stavu 21:10 podává Kačka). Naše holky, byť trochu "vykolejené" ze zranění Viky, dotáhnou set do vítězného konce.

3.set:  Na začátku třetí sady ještě doznívá euforie z předchozího setu a dostáváme se dokonce do tříbodového náskoku - 7:4. Následně se však projevuje, že ztráta Viky je pro naše děvčata, hlavně po psychické stránce, fatální. Několik zbytečných chyb, na které jsme si už u našich holek odvykli, dostává na koně našeho soupeře a vývoj skóre se začíná otáčet - 8:11, 10:17. Na chvilku to vypadá, že se ještě chytneme -14:17, ale rozjeté přerovanky už nás do vyrovnané koncovky nepouští - 14:21, 17:21, 17:25.

4.set: Ve čtvrtém setu jsme od počátku tahali za kratší konec - 1:3, 4:5, 4:9, 6:12. Za stavu 8:14 se roztocké kadetky nadechly k poslednímu odporu - 11:14, 14:16 a vypadalo to, že by mohly utkání ještě zdramatizovat. Bohužel soupeřky se opět chytly několika útoky středem sítě a nepřipustily žádné komplikace. Závěrečnou pasáž prohráváme 3:9, set 17:25 a celý zápas 1:3.

Jak to viděl Filip:  V druhém zápase s Přerovem jsme si upili z kalichu hořkosti, troufnu si říct velmi hořký a velmi plný doušek. První set sice vyzněl pro soupeře, když jsme opět trochu bojovali se servisem, ale od druhého setu naše děvčata servis zpřesnila a začala tradičnímu extraligovému účastníkovi zatápět. Holky výrazným způsobem zlepšily obranu a bojovaly v útoku, seč jim síly stačily. Pokud si dobře pamatuji (pozorní fanoušci mě opraví), tak jsme vedli 22:12 (pozorní fanoušci ví, že jsme vedli 24:11), když nastal zvrat v zápase. Troufnu si říct, že došlo ze strany střešovického zápisu k fatální chybě v zápisu postavení. Na této úrovni málo vídaná situace. Přiznám se, že jsem se s ničím podobným asi za svou trenérskou ani hráčskou kariéru nesetkal. Z pohledu skóre bychom situaci asi v pohodě zvládli, ale bohužel vzápětí následoval podšlap soupeřovi smečařky a zranění Viki. Pro vývoj zápasu byla, dle mého, tato situace naprosto klíčová. Přičteme-li to, že jsme do tohoto zápasu vstupovali v notně oslabené a úzké sestavě. Prostě Murphyho zákony zafungovaly tak jak se sluší a patří.                                                                                                        Byť v dalším setu holky bojovaly, bohužel se kvalitu Viki v jednotlivých činnostech nepodařilo nahradit. I když musím Verče, pro kterou se jednalo o premiéru v extralize, přiznat extrémní nasazení a zápal, bohužel jí minimálně zápasové zkušenosti chybí. Výsledkem bylo zhoršení přesnosti a distribuce nahrávek, která pro nás byla v tomto zápase vzhledem k nižší razanci našich útočnic klíčová. Třetí a čtvrtý set jsme bohužel nezvládli vyhrát. Sportovně musíme přiznat soupeři z Přerova vyšší míru volejbalových dovedností ve smyslu razance hry, která byla v tuto chvíli klíčová. Přesto věřím, že jsme ve standardní sestavě, a pokud zůstaneme pokorně pracovat, schopni Přerov (v sestavě v jaké byl v Praze) porazit.                                                      Co musím opravdu vyzdvihnout, tak je zápal a snaha všech děvčat, které se do zápasu zapojila. Bojovala opravdu až do posledního balonu a ukázala kolik práce od začátku sezóny udělala. Práce před námi je opravdu hodně, ale pokrok je od prvního turnaje markantní. Holky jen tak dál.