U18 - Bez porážky do TOP SIX 

03.12.2023

        Rakovníkem to začalo a Rakovníkem to doufejme nekončí. Svoji letošní soutěžní pouť začaly roztocké kadetky zářijovým turnajem na rakovnické antuce, skupinovou fázi pak ukončily první adventní neděli na palubovce rakovnické ZŠ. Na cestě mezi dvěma Rakovníky zdolaly naše U18ctky všech devět soupeřů, které jim los přidělil,  a v neděli do této sbírky přibyli i poslední dva – Kunice a SVBC. Mezi nejlepších šest družstev kraje tak postoupily holky, jako jediné, bez porážky.                                                  V týdnu před turnajem byly Šárka s Pájou malinko nervózní, jelikož se jim začaly množit omluvenky a spousta otazníků. Nakonec to nebylo tak "horké", byť čtyři holky měly za sebou náročný sobotní dvojzápas juniorek. Proto si trenérky vypomohly i donominací Áňi ze starších žákyň.                                                                                              Proti kadetkám Kunic, které byly se čtyřmi výhrami v dolní polovině tabulky, nasadily roztocké "koučky" skoro to nejsilnější co měly k dispozici. Od úvodních výměn byl patrný rozdíl ve volejbalové kvalitě, který korespondoval s postavením v tabulce. Úvodní sadu tak opanovaly "roztočandy" za necelou čtvrthodinku 25:7. Ve druhém dějství došlo na naší straně ke změně na třech postech, ve vývoji utkání však žádná změna nenastala – 25:9. Až ve třetí sadě, po dalším prostřídání, bylo skóre pro soupeře trochu důstojnější. Nicméně děvčata z Roztok měla set pod kontrolou a dovedla ho k vítězství 25:18 a 3:0. To znamenalo jediné, jistotu postupu do TOPSIX.        V posledním utkání skupiny, proti SVBC, které si postup do finálové šestky zajistilo v souběžně hraném utkání proti domácímu Rakovníku, tak šlo už jen o prestiž a lepší výchozí pozici ve finálové skupině. Nejsem si úplně jistý, zda nám šlo více o to výchozí postavení nebo o tu prestiž. Spíše bych vsadil na to druhé 😊. Vždyť SVBC je vlastně rezerva družstva, kterému jsme na jaře vrátili extraligu U18 a nádavkem přidali i dvě talentované roztocké  volejbalistky Andy a Báru. Nutno podotknou, že trenéři SVBC měli se skládáním svého rezervního týmu ještě větší komplikace než Šárka s Pájou a do Rakovníka dorazili pouze se sedmi hráčkami, což se na výsledku vzájemného utkání pravděpodobně také podepsalo. Naše trenérky neponechaly nic náhodě a tentokrát postavily úplně to nejlepší co měly v neděli k dispozici. První dva sety měly podobný průběh jako ty proti Kunicím, tj. od začátku jasný průběh i skóre. Úvodní sada tak skončila 25:10, ta druhá, přestože v jejím průběhu došlo na naší straně k prostřídání, pak 25:12. Do třetího dějství jsme vyslali totožnou sestavu jako do třetího setu prvního utkání. Duel se vyrovnal a  "roztočandy" dokonce i chvílema prohrávaly. Ke cti jim ale slouží, že i třetí set dotáhly do vítězného konce - 25:21. Další tři body do tabulky za vítězství 3:0 tak znamenají postup do finálové skupiny z prvního místa a v ní nejlepší výchozí pozici ze všech šesti družstev.      

Nominace:   Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Fleková Kačka, Klimasová Hanka, Lipovová Kačka, Pyszková Áďa, Steinerová Kiki, Šolínová Bára, Šolínová Áňa, Zemanová Naty

TJ Kunice      3:0 (25:7, 25:9, 25:18)                                                                        SVBC             3:0 (25:10, 25:12, 25:21)

                                 

    Další fáze krajského přeboru U18 se odehraje takovým "hybridním" způsobem. S družstvy druhé skupiny (Čelákovice, Kolín, Nymburk) se utkáme formou dvojutkání, tj. stejným způsobem jakým hrají prvoligovou soutěž naše juniorky. S Hořovicemi a SVBCéčkem pak budeme hrát turnajovým způsobem, poněvadž již máme jedno vzájemné utkání za sebou. Do velkého finále (jednodenní turnaj) pak postoupí nejlepší čtyři družstva. Z něj pak vzejde přeborník kraje, který si vybojuje možnost účastnit se kvalifikace o 2.ligu kategorie U18.

Utkání ve skupině o 1.-6. místo

 14.1.24      VSC Čelákovice                      (ZŠZB Roztoky v 10:00 hod.)                       28.1.24      TJ Spartak Hořovice a SVBC (Hořovice)                                                       10.2.24       SK Volejbal Kolín "A"            (Kolín)                                                             16.3.24       Volleyball Nymburk "B"        (ZŠZB Roztoky v 10:00 hod.)