U18 - Další dvě výhry

01.10.2023

   Stejné personální starosti jako juniorky, měly první říjnovou neděli také roztocké kadetky. Z důvodu nemocí, školních akcí či plnění rozhodcovských povinností chybělo našim U18ctkám několik stabilních opor, a tak opět došlo na výpomoc starších žaček Eve a Áňi, které měly za sebou sobotní premiéru u juniorek. Své první výměny za kadetky odehrála v Benešově, kde probíhal druhý turnaj U18ctek, také "malá Beny".    První utkání proti domácím kadetkám začalo ideálně. Vedení 9:0 předznamenalo vývoj celého setu, když benešovské volejbalistky se nedokázaly z počátečního útlumu probrat a kupily celkem triviální chyby. První sada tak byla naše v poměru 25:12.  Do druhého setu Šárka s Pájou prostřídaly a vývoj utkání se začal obracet. Naše hostitelky se chytily a začalo se jim dařit zejména na servisu, když "roztočandy" nebyly schopny kloudně zaútočit. Soupeřky si vypracovaly až osmibodový náskok, který se nám podařilo dvakrát stáhnout na tři body, ale blíž nás domácí nepustily. A přestože se na palubovku benešovské sportovní haly postupně vrátila sestava z prvního setu, sadu se již nepodařilo zachránit. Naopak v koncovce nám hostitelky zase odskočily až na 18:25.  Po výměně stran jsme doufali, že se utkání vrátí do "starých kolejí", ale bohužel jsme pokračovaly v "přehazované", což domácí kadetky dokázaly trestat - 15:25.  Ve čtvrté sadě začala roztocká děvčata hrát konečně hru, na kterou jsem si u nich zvykli, a která se dá nazvat volejbalem. Holky začaly lépe přijímat, "přitvrdily" na útoku, a to se projevilo i na výsledku - 25:17.  V tiebreaku pak už roztocké U18ctky nenechaly nikoho na pochybách, na čí straně je volejbalová kvalita - 15:8 a  vítězství 3:2 na sety. Sice jsme ztratili jeden bod do tabulky, ten by však neměl být z hlediska předpokládaného vývoje naší skupiny nijak fatální.                  Druhým nedělním protivníkem nám bylo družstvo Čerčan. Při vší úctě k soupeři, jejich volejbalistky nedosahovaly ani zdaleka kvalit našich děvčat, a tak přestože se "roztočandy" bohužel opět přizpůsobily "volejbalu" soupeřek, bez problému si došly pro pohodové vítězství 3:0, po setech 25:14, 25:15 a 25:5. Utkání ukázalo jak důležité bude probojovat se do finálové šestky, abychom se vyhnuli těmto "zbytečným" zápasům, které alespoň našim holkám nic pozitivního nepřinesou. A to myšleno ve vší pokoře.                                                                                                           Ztrátou jednoho bodu (vítězství až v tiebreaku) jsme sice "spadli" v tabulce skupiny B na druhou příčku, ale trenérky se alespoň přesvědčily, že mají kam sáhnout, což je zkušenost, která za ten bod určitě stojí. V dalším turnaji nás na domácí palubovce ZŠZB bude 15.10. čekat kromě kadetek Komárova, také doposud neporažené družstvo Hořovic. Věříme, že se holky na tento turnaj sejdou v co nejsilnější sestavě a s dosavadním lídrem naší skupiny  předvedou kvalitní volejbal. Myslím, že se máme opravdu na co těšit.                                                                                                                  

Nominace:    Benešová Katka, Klimasová Hanka, Pyszková Áďa, Rambousková Áďa, Steinerová Eve, Steinerová Kiki, Šolínová Áňa, Šolínová Bára, Zemanová Naty            

VK Benešovská 1.volejbalová           3:2  (25:12, 18:25, 15:25, 25:17, 15:8)              TJ Slavoj Čerčany                               3:0  (25:14, 25:15, 25:5)