U18 - Road to FinalFour - splněno 

16.03.2024

       Boj o účast ve finálovém turnaji čtyř nejlepších družstev kraje v kategorii U18 měl původně vrcholit v sobotu 16.března. Ten den se ale odehrál pouze jeden dvojzápas, a to roztockých kadetek proti těm nymburským, které reprezentoval jejich "B tým". Zbylá dvě dvojutkání se předehrávala, a proto už jsme před duelem s Nymburkem měli jistotu, že ve FinalFour uvidíme i roztocké U18ctky. Jelikož v sobotu hrály důležitý záchranářský duel i roztocké U22cítky, chybělo kadetkám několik  opor – Ema, Lucka, Kačka L. a Kiki. To znamená stejná situace jako před měsícem, kdy měly holky také souběh a U18ctky si musely vypomoct staršími žákyněmi. Tentokrát byly ale navíc k dispozici Heli, Hanka, Lea a Eve, které před měsícem v Kolíně chyběly, a to se ve výsledku ukázalo jako rozdílový faktor.

                      

1.zápas                                                                                                                                    TJ Sokol Roztoky -  Volleyball Nymburk "B"                  3:0  (25:21, 25:16, 25:22)        Nominace:      Dargajová Linda, Fleková Kačka, Flenerová Lea, Klimasová Hanka, Králová      Heli, Rambousková Áďa, Steinerová Eve, Šolínová Áňa, Šolínová Bára,  Velichová Mia, Zemanová Naty 

      První utkání začalo se zpožděním, jelikož nymburské "svině", jak si volejbalistky z města na Labi sami přezdívají, měly potíže s dopravou. Do Roztok se vydaly vlakem a České dráhy mají k Japonské dochvilnosti ještě dost daleko. Naše děvčata si při čekání na své soupeřky zahrála mezi sebou tréninkový mač, a v tréninkovém tempu pokračovala i při úvodních výměnách ostrého zápasu – 2:7. Po zisku třetího bodu přišla ale na servis Bára, která svými "projektily" doslova rozložila nymburské kadetky – 15:7.  "Roztočandám" se následně podařilo navýšit vedení až na devítibodový rozdíl – 19:10, ale do koncovky vstupovaly už jen s dvoubodovým "polštářem" – 21:19. Naštěstí holky vzepětí hostujících U18ctek včas zastavily a dovedly sadu do vítězného konce – 25:21.                                                                               Po výměně stran byla hra i skóre docela dlouho vyrovnané – 6:6, poté si naše děvčata vybudovala mírný náskok – 10:7,13:10, o který ale záhy skoro přišly – 14:13. To však byla ze strany nymburských kadetek "labutí píseň", neboť do konce setu uhrály jen tři výměny – 25:16.                                                                                                     Začátek třetí sady se domácím kadetkám úplně nevyvedl. Obrátily sice z 0:2 na 4:2, ale následně si vybraly slabší chvilku a rázem musely dotahovat sedmibodovou ztrátu – 5:12. Díky kvalitnímu podání, které naštěstí holky drželo po celé utkání, na rozdíl od soupeřek, bylo za nedlouho srovnáno - 14:14. "Roztočandy" se vzápětí "utrhly", tentokrát na tři body – 19:16 a tímto bodovým rozdílem také zvítězily v celém setu – 25:22 i celém zápase – 3:0. Překvapivé tři body se do tabulky finálové skupiny určitě hodí.

    

2.zápas                                                                                                                                   TJ Sokol Roztoky -  Volleyball Nymburk "B"           3:1 ( 21:25, 25:21, 25:16, 25:22)  Nominace: Dargajová Linda, Fleková Kačka, Flenerová Lea, Klimasová Hanka, Králová Heli, Rambousková Áďa, Steinerová Eve, Šolínová Áňa, Šolínová Bára, Velichová Mia, Zemanová Naty

     Po pauze začaly nymburské volejbalistky, stejně jako v první zápase, pěkně zostra – 0:4, 3:8. Vypadalo to, že se bude opakovat vývoj prvního utkání, ale roztocký obrat se tentokrát zadrhl na šesti bodech – 6:8. Další výměny patřily holkám od Labe – 6:12, které chytily "ajfr" a začaly se našim děvčatům vzdalovat mílovými kroky – 8:16, 10:23. Vypadalo to až na ostudnou demolici zvlášť, když na domácích kadetkách nebyly vidět jakékoli emoce. Jako mávnutím kouzelného proutku, a také díky již zmiňovanému kvalitnímu servisu, se však začala měnit nálada i skóre – 16:23, 21:24, nicméně na dokonání zázraku již bylo pozdě – 21:25. Alespoň se holky pozitivně naladily na další set.                                                                                                  A rozpoložení z koncovky předešlé sady bylo znát – 7:1. "Nymburčanky" se na chvilku nadechly – 7:5, 10:6, 10:8, aby vzápětí nabraly osmibodovou ztrátu – 16:8. Následně se sice hrál vyrovnaný volejbal, ale na každou naši získanou výměnu dokázaly soupeřky zareagovat dvěma až třemi svými, takže před koncovkou byl rozdíl už jen tříbodový 19:16. Závěr však zvládly "roztočandy" excelentně a "nymburské svině" se zmohly už jen na bod – 25:17.                                                             Pohodu ze závěru druhé sady si naše děvčata přenesla i do té třetí – 4:1, 6:2, 9:4, 11:5, 13:6. Nymburské kadetky se pokusily ještě včas vzdorovat, což se jim i na chvíli podařilo – 14:10, 16:13, ale po dalším famózním představení na servisu bylo o výsledku třetího dějství v podstatě rozhodnuto – 22:13 a 25:15.                                   Čtvrtý set začal vyrovnaně a jako první odskočily hostující hráčky – 3:5. "Roztočandy" stačily otočit na 6:5, aby vzápětí zase prohrávaly, tentokrát o čtyři body – 6:10. Pravidelně se opakující bodová série při našem podání však přesunula misky vah opět na naší stranu – 13:11. Po několika vyrovnaných výměnách – 16:15, následovala další bodová šňůra roztockých U18ctek – 22:16 a poklidná koncovka, která znamenala výhru – 25:19 a celkově pak 3:1.

    Dvěma výhrami nad nymburskou rezervou potěšily naše kadetky hned z několika důvodů. Za prvé – ukázaly, že ani v oslabené sestavě se nemusí nikoho bát, a že Šárka s Pájou mají kam sáhnout i v budoucnu.  A za druhé - ziskem šesti bodů si v podstatě zajistily medaile z finálového turnaje, který se bude konat v sobotu 6.dubna v Hořovicích.  Tam sice pojedou naše holky s pětibodovou ztrátou na vedoucí domácí U18ctky, což v praxi znamená, že o přebornicích krajského přeboru je pravděpodobně rozhodnuto (neděláme si totiž iluze, že by po celou sezónu suverénní Hořovice prohospodařily takový náskok), ale také se čtyřbodovým náskokem na Kolín ( ten ztratil překvapivě body s SVBC) a pětibodovým na Nymburk. Pokud tak hořovické kadetky potvrdí v domácím prostředí roli favoritek, jen shoda náhod by nás připravila o medaili. A když "roztočandy", které by měly být tentokrát v plné síle, zahrají svůj standard, měly by si z Hořovic odvézt stříbro a nominaci na kvalifikaci o II.ligu U18.

Tabulka skupiny o 1.-6. místo, získané body se přenášejí do FinalFour.