U22 - Bez bodu, ale ... 

19.09.2023

     V sobotu 16.9. odstartovala letošní sezóna také našim juniorkám, které  na úvod přivítaly v tělocvičně ZŠZB U22cítky pražské "Mikulovky". Omlazená roztocká sestava sehrála s favoritem naší skupiny "B" dva překvapivě vyrovnané zápasy a přestože neuhrála ani set, její bojovný výkon musel domácí fanoušky zahřát u srdce. Vždyť ze šesti odehraných setů mohly minimálně tři skončit při troše štěstí i obráceně.   

1.zápas                                                                                                                                    TJ Sokol Roztoky - SKŠ ZŠ Mikulova Praha  0:3  (17:25, 24:26, 24:26)     Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Fleková Kačka, Häcklová Lůca, Lipovová Kačka, Maudling Nina, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Sittová Áďa, Steinerová Kiki, Šilhová Andy, Zemanová Naty

Po letním personálním "zemětřesení" v kádru juniorek musely Šárka s Pájou "sáhnout" mezi kadetky, aby daly dohromady plnohodnotnou soupisku pro utkání 1.ligy U22. Jen pro osvěžení paměti - kategorie U22 je prioritně určena pro ročníky 2003/2004 a Roztoky měly v sobotu na soupisce 3 hráčky ročníku 2005, jednu 2006, pět 2007-ček a dvě 2008-čky. A také jednu volejbalistku narozenou v roce  2004. Nina Maudling je historicky první "neodchovankyní" roztockého volejbalu, která kdy nastoupila pod Šárkou a Pájou v soutěžním zápase. A nutno podotknout, že se s "místníma" holkama sehrála celkem brzo a byla na palubovce "cítit".                  V úvodním setu bylo znát, že naše juniorky teprve hledají tu správnou souhru. Přesto se držely na "dostřel" a "mikulky" sadu zlomily až v koncovce. Po výměně stran si hostující volejbalistky opět vypracovaly mírný, tří-čtyř bodový náskok, který si udržovaly v podstatě po celou dobu setu. V koncovce odskočily až na 18:23 a zdálo se, že si v poklidu dokráčí i pro zisk druhé sady, nicméně roztocké "bojovnice" se nevzdaly a srovnaly na 24:24. Poslední dvě výměny ale patřily favoritkám z Prahy, a tím i druhý set. Třetí sada byla neskutečně vyrovnaná. Po většinu jejího průběhu byla vepředu naše děvčata, ale max. o bod až dva. V koncovce si vybojovala vedení 22:20, aby o něj vzápětí přišla - 22:22. Další bod je náš - 23:22, ale následné dvě výměny patří soupeřkám, které mají mečbol - 23:24. Ten ještě odvracíme - 24:24, ale ten druhý už ne a smolně prohráváme i třetí set a tím i celé utkání. Škoda, minimálně na jeden set jsme měli.   

2.zápas                                                                                                                                   TJ Sokol Roztoky - SKŠ ZŠ Mikulova Praha 0:3 (19:25, 13:25, 24:26)        Nominace: Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Häcklová Lůca,   Lipovová Kačka,  Maudling Nina, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Sittová Áďa, Steinerová Kiki, Šilhová Andy, Zemanová Naty                    

Dopoledne se naše holky  přesvědčily, že soupeř je hratelný a k poražení, a do druhého utkání vstoupily odhodlaně, vedení 9:5. Pak začaly "mikulky" postupně stahovat, aby vývoj setu obrátily ve svůj prospěch - 16:19. Roztocké U22cítky ještě vyrovnaly na 19:19, ale to byla naše poslední radost. Šest bodů v řadě opět rozhodlo koncovku ve prospěch favorita. Další sada byla až do její půlky vyrovnaná - 11:12, poté však na naše děvčata sedla první větší krize, ze které se do konce setu už nevzpamatovaly - 13:25. Po výměně stran už to byly zase naše "staré" dobré bojovné holky. V půlce setu si vypracovaly až pětibodový náskok - 17:12, a vypadalo to velmi nadějně. Zkušené soupeřky ale začaly pomalu stahovat, až se v koncovce dostaly do vedení 22:23. Dvěma body v řadě si roztočandy vzaly vedení zpět a vypracovaly si první letošní setbol 24:23, ale poslední výměna bohužel znovu patřila hostujícím volejbalistkám - 24:26. Opět chyběla troška štěstíčka.  

Velký respekt našim děvčatům za předvedenou hru i slušný výsledek, byť bez zisku setu. Na to jakou měl náš sobotní soupeř kvalitu, je skoro neskutečné jak vyrovnaně s ním dokázaly holky po většinu dvojzápasu bojovat. Vždyť "pražandy" měly skoro stejný kádr, jaký v loňském úvodním dvojutkání povolil našim juniorkám pouze 75 bodů, což je 12,5 bodu na set. Letos 121 a 20. Náš handicap byl především v razanci  útoku a také v poli "vyčapaly" "mikulky" někdy neskutečné míče. My jsme se mohly opřít o kvalitní servis a slušnou obranu, když zejména na bloku odvedly holky nadstandard. Pokud zopakují roztocké juniorky podobný výkon i v dalších zápasech, pak by měly zažít daleko více radosti než v minulé sezóně a určitě by se měly vyhnout baráži.