U22 - "Bižu" nám neslušela 

07.10.2023

     První letošní výjezd absolvovaly roztocké juniorky do Jablonce, kde hraje domácí zápasy béčko liberecké Dukly, které v soutěži vystupuje pod názvem Bižuterie - SG. Šárka s Pájou opět počítaly početné omluvenky, a tak ani ve třetím vystoupení nehrály naše U22cítky v optimální sestavě.  A to se tentokrát bohužel projevilo i na výsledku. Není holt pokaždé "posvícení". Pozitivem sobotního dvojzápasu tak byla alespoň prvoligová premiéra Áďi Pyszkové, a větší herní prostor pro další "dvatisíceosmičku", Naty. Ani jedna z holek se mezi juniorkami rozhodně neztratila.  

1.zápas                                                                                                                                    Bižuterie-SG   -  TJ Sokol Roztoky          3:0  (25:8, 25:13, 25:21)              Nominace:   Maudling Nina, Novotná Anička, Pyszková Áďa, Rambousková Áďa, Rusová Bára, Sittová "Píďa", Steinerová Kiki,  Šilhová Andy, Zemanová Naty

Od prvních výměn bylo zřejmé, že sobota nebude náš den. Roztockým děvčatům se nedařilo vůbec nic. Příjem měl k ideálu daleko, a tím pádem ani útok nebyl z nejdůraznějších. Domácí volejbalistky se celkem jednoduše ubránily našim výpadům, a jejich smeče, na rozdíl od těch roztockých, měly razanci i směr. Ani o podání se  holky nemohly tentokrát úplně opřít, a jejich mentální nastavení také nebylo  úplně na topu, takže jsme brzo pochopily, že tuto sobotu se obrat konat pravděpodobně nebude. Celkem průměrný  výkon stačil "Bižu" k jednoduchému zisku prvních dvou setů, v poměru 8:25 a 13:25.  Teprve ve třetím dějství se "roztočandy" rozehrály k výkonu, který se alespoň trochu blížil jejich standardu. Konečně jsme mohli ocenit i několik pěkných volejbalových výměn a až do stavu 18:17 byla sada úplně vyrovnaná. Následná čtyřbodová šňůra domácích však převážila skóre na "libereckou" stranu, a ani dva Šárčiny "timeouty" už bohužel neodvrátily porážku 21:25 a celkově 0:3.

                       

2.zápas                                                                                                                                  Bižuterie-SG   -  TJ Sokol Roztoky       3:0  (25:15, 25:22, 25:9)                    Nominace: Maudling Nina, Novotná Anička, Pyszková Áďa, Rambousková Áďa, Rusová Bára, Sittová "Píďa", Steinerová Kiki, Šilhová Andy, Zemanová Naty                                                                                                                                                                  Na začátku druhého utkání to vypadalo, že se holky daly v pauze dohromady. V úvodu navázaly na výkon ze třetího setu prvního zápasu, a přestože stále zaostávaly ve tvrdosti útoku, několik povedených akcí středem sítě drželo vyrovnané skóre a to až do stavu 10:11. Dalších pět výměn ale patřilo domácím a naše  děvčata znovu upadla do "letargie" z prvního utkání, což opět znamenalo jasnou porážku - 15:25. Ani úvod druhé sady nenasvědčoval, že by mělo dojít ke změně průběhu  tohoto doposud jednoznačného duelu - 5:12. Několik povedených servisů a zvýšená bojovnost roztockých juniorek, ale zadělala na obrat ve skóre - 12:12 a dokonce 18:16. Bohužel další "výpadek" a opět otočka - 18:22. Naše děvčata ještě snížila na 20:22, ale blíž už se nedostala - 22:25.  Třetí dějství  byl od počátku  jen zmar a zase jen zmar.  Zápas jsme tak zakončili nedůstojným výsledkem 9:25

Jablonecká "mise" byla "na hony" vzdálena povedenému a kvalitnímu výkonu proti Mikulovce či bojovnému výkonu proti Benátkám. Kdyby se holky alespoň přiblížily výkonu z prvního domácího dvojzápasu, pak by ze severních Čech určitě neodjížděly s prázdnou. Vždyť Bižuterie zdaleka nedosahovala kvalit pražské Mikulovky. Povedených volejbalových výměn, kterým jsme měli možnost v sobotu zatleskat, bylo jako šafránu. Počítám tak patnáct až dvacet, což je na šest odehraných setů hodně hodně málo.  Jak konstatovaly trenérky: " ... pozitivní je, že horší už to být nemůže".  O nápravu nepovedeného výkonu se naše juniorky pokusí 21.10.23 v Benátkách. Snad už se konečně sejdou v plném počtu.