U22 -  juniorko-kadetky na Kladno nestačily

15.03.2023

Dalším soupeřem našich prvoligových juniorek byly v sobotu U22cítky Kladna. Na palubovku soupeře odjížděly "roztočandy" v silně okleštěné sestavě, když z různých důvodů chybělo Šárce a Páje šest stabilních hráček. Pěti statečným juniorkám tak musely ve vetší míře vypomoct kadetky, z nichž Lucka s Kačkou L. si odbyly svoji juniorskou prvoligovou premiéru. Kladeňačky ve svém doposud jediném dvojutkání skupiny o 7.-11. místo porazily Turnov a z pozice druhého celku neúplné tabulky byly jednoznačným favoritem.                                                                                       První set úvodního duelu začaly naše U22cítky třemi body v řadě, ale domácí volejbalistky vzápětí kontrovaly šestibodovou šňůrou. Co se stavu skóre týče, připomínal první set takové JoJo. Kladenské juniorky odskočily na osmibodový rozdíl, aby se naše holky vždy dotáhly na rozdíl přijatelných třech bodů, ale v koncovce už to nestihly – 18:25. Druhá sada měla obrácený vývoj, když první tři body uhrály kladeňačky, ale roztocká děvčata vývoj obrátila a v polovině setu se pyšnila až pětibodovým náskokem – 15:10. Do koncovky už šly ale z výhodnější pozice naše soupeřky, když další pasáž sady vyhrály 3:12 a závěr druhého dějství si již pohlídaly – 21:25. Třetí set byl od počátku jednoznačnou záležitostí domácích, které několika vícebodovými šňůrami určily ráz celé sady – 14:25.                                                              Druhé utkání nezačaly roztocké juniorky zrovna nejlépe, když za celý set měly jen jednu světlou chvilku a to, když ze stavu 4:22 snížily na 9:22. Celkový výsledek úvodního setu pak připomínal ten týden starý s Plzní – 9:25. Byť úvod druhého dějství se nápadně podobal tomu prvnímu – 1:7, tak naše holky to nezabalily a dokázaly se dostat do vyrovnané koncovky - 20:21. Nicméně víc už nám domácí volejbalistky nedovolily – 21:25.  Třetí sada se rozhodovala zhruba v její polovině, když s celkem příznivého stavu 7:10 nám kladeňačky odskočily až na 9:20. A to už se roztockým juniorkám dohnat nepodařilo – 15:25.                                                               Nadcházející sobotu proběhne na palubovce roztocké ZŠZB odveta. Bohužel absence na roztocké straně zůstávají a navíc bude chybět i Kiki. Šanci na svoji juniorskou premiéru tak možná dostanou i další kadetky. Baráži o udržení se už naše děvčata pravděpodobně nevyhnou a tak proti Kladnu půjde především o to se nezranit a vylepšit si trochu křehké sebevědomí.

Holky, budeme vám držet palce!

9.kolo  Kladno volejbal cz      0:3  (18:25, 21:25, 14:25)                                              10.kolo  Kladno volejbal cz      0:3  (9:25, 21:25, 15:25)