U22 - Na "Hromy" jsme neměli 

11.11.2023

      Týden po úspěšné šestibodové misi v Mnichově Hradišti měly roztocké juniorky na programu další dvojzápas 1.ligy U22. Tentokrát zavítaly do Čestlic, kde v místní sportovní hale hraje své domácí zápasy lídr naší skupiny – SKŠ ZŠ Mikulova Praha. V prvním dvojutkání v Roztokách byla naše děvčata "Mikulkám" překvapivě rovnocenným soupeřem, a tak jsme byli zvědavi, zda se podaří sebrat favoritovi nějaký ten set či dokonce bod. Zvlášť, když Šárka s Pájou tentokrát neměly až takové problémy s nominací. Kromě dlouhodobě zraněné Lůcy, chyběla už jen Nina a Barča R. Naopak poprvé v letošní sezóně jsme mohli v akci vidět Andy Cízovou. Přestože tomu výsledek dvojutkání úplně nenasvědčuje, čtyři a půl setu byly naše holky svým pražským soupeřkám vyrovnaným protivníkem. Jednotlivé sety jsme prohráli, jak by volejbalový odborník řekl, v jedné rotaci. Přeloženo do "amatérštiny", domácí volejbalistky disponovaly na smeči nadstandardní hráčkou, která si na síti dělala co chtěla. Ve chvíli, kdy se tato hráčka "otočila" do zadních pozic, měly navrch roztocké U22citky, ale jakmile se vrátila k síti, začalo se skóre zase obracet ve prospěch domácích. Bohužel na naší straně nebylo síly, která by tuto ofenzivní smršť zastavila. Prostě svatomartinské "one women show". Po utkání jsme pravděpodobně pochopili i inspiraci k bojovému pokřiku "Mikulek", který zní "hromy – blesky", jelikož nás porazila Anna Hromířová, přezdívaná "Hromy".

1.zápas                                                                                                                                    SKŠ ZŠ Mikulova Praha - TJ Sokol Roztoky         3:0 (25:15, 25:22, 25:21)         Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa,  Sittová "Píďa", Steinerová Kiki,  Šilhová Andy, Šilhová Barča, Zemanová Naty

   V čestlické sportovní hale se naše juniorky vrátily ke svému již tradičnímu "rituálu", kdy si nechají utéct začátek setu – 3:9. Naštěstí se ale většinou stačí brzy vrátit zpět do hry – 8:9, 11:11. Tentokrát nám však radost z vyrovnání dlouho nevydržela – 11:15. Několik "vyztrátovaných" výměn, stav 13:16 a na síti se objevuje "Hromy". To je domácí jistota. Při spoustě vyrovnaných výměn, kdy ani jedno z družstev nedokáže "složit" míč na palubovku si "pražandy" v těžkých chvílích pomáhají přihrávkou na kůl ... rána a bod. Díky domácí "ranařce" tak "mikulky" získávají rozhodující náskok – 13:23 a set už v poklidu dohrávají – 15:25.                                                                          Začátek druhého dějství naše děvčata zachytila a dvě třetiny setu se držela v mírném vedení – 7:4, 10:6, 14:10, 18:15. Do tohoto stavu jsme "Hromy" dvakrát "otočili" bez výraznějších škod, které by nám svým uměním napáchala, ale na potřetí se to už bohužel nepovedlo – 18:20. Nicméně roztocké bojovnice se nevzdávají a vyrovnávají – 21:21. Za stavu 22:23 máme nahráno na smeč, který bohužel končí v autu. Při setbolu domácích další slibná pozice na kůlu, ale smeč končí na bloku a tím i naše šance na zisk setu – 22:25.                                                                                               Třetí set začínají lépe "Mikulky" – 1:4, 4:6, 5:7. Naše děvčata ale vyrovnávají na 7:7 a skóre se začíná přelévat ze strany na stranu – 7:11, 12:11, 12:15, 16:15, 16:19. Dvakrát se ještě přiblížíme na rozdíl jednoho bodu – 18:19, 21:22, ale to je bohužel maximum. I třetí set prohráváme – 21:25 a tím i první zápas 0:3.                                    Škoda, za bojovnost si holky minimálně set zasloužily. Pocitově vyrovnané utkání, které rozhodla ve zlomových okamžicích jedna rozdílová hráčka, která byla bohužel na domácí straně sítě.


2.zápas                                                                                                                                  SKŠ ZŠ Mikulova Praha - TJ Sokol Roztoky      3:0 (25:18, 25:10, 25:12)          Nominace: Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Cízová Andy, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rambousková Áďa, Sittová "Píďa", Steinerová Kiki, Šilhová Andy, Šilhová Barča, Zemanová Naty                                                                                                                                                                                                                                               Po zhruba hodinové přestávce nastoupila obě družstva ke druhému utkání. "Pražandy", které odehrály úvodní duel ve stejné sestavě bez jediného střídání, udělaly do odvety změnu na třech postech, bohužel "Hromy" zůstala. Na naší straně Šárka s Pájou prostřídaly víceméně všechna děvčata a tento trend zachovaly i ve druhém zápase. Od začátku sady jsme tahali za kratší konec – 1:6, 3:9, tedy dá se říct naprostá kopie prvního utkání. S tím korespondovalo i naše snížení na 7:9, 10:11 a dokonce vyrovnání – 14:14. Pak už zase začala úřadovat "Hromy" - 14:17, 15:20, 16:23 a o výsledku sady bylo v podstatě rozhodnuto – 18:25.                                           Druhý set a pro změnu opět nezachycený úvod – 1:5, 2:9. "Hromy" jde do zadních pozic a naše děvčata se zase chytají a snižují – 6:9. Bohužel srovnat se nedaří a "Mikulky" si udržují tří až čtyřbodový náskok. Za stavu 9:13 přichází k síti "Hromy" a ... Pravda, tentokrát už to není jen o domácí smečařce. "Roztočandy" už jsou natolik frustrované, že z následujících dvaadvaceti výměn uhrají pouze jednu jedinou. To znamená, že druhý set prohrávají 10:25 a ve třetím 0:10. Psychické rozpoložení našich děvčat již nedává naději na zvrat a lídr naší skupiny v poklidu kráčí k dalším třem bodům – 12:25 a 0:3.                                                                                        Celkově pozitivní dojem z výkonu, který po většinu času naše U22cítky předváděly, trošku pokazil závěr druhého utkání. Jak výše zmíněno, kdyby byla "Hromy" v sobotu pozvaná na svatomartinské menu a v Čestlicích chyběla, tak si naše holky nějaký ten set a možná i bod odvezly. Kdyby ... Z roztockého družstva nikdo tak výrazně nevyčníval, chvilku se dařilo víc té, chvilku zase jiné hráčce. Nicméně jedno jméno zmínit musím a to "Pídi", která si ve třetím setu prvního utkání vykloubila palec na ruce, přesto se po ošetření vrátila a odehrála zbytek dvojutkání bez jakékoli úlevy. Respekt "Píďo"!