U22 - Plný počet z Mnichova 

04.11.2023

      Po "výletech" do Jablonce a Benátek nad Jizerou čekal na roztocké juniorky již třetí zájezd v řadě na palubovku soupeře. Tentokrát to bylo do Mnichova Hradiště a abychom to neměli jednoduché, tak první zápas se hrál již od devíti hodin, což znamenalo být nejpozději v osm na místě, tj. odjezd z Roztok kolem 6:30, což pro mnohé bylo o tom vstávat před už šestou hodinou. No lépe ta první listopadová sobota začít nemohla. Zvlášť, když Šárka s Pájou opět skládaly nominaci, z důvodu různých absencí, na poslední chvíli. Devět relativně zdravých a statečných roztockých "juniorek" se tak vydalo v brzkém sobotním ránu do Mnichova Hradiště pokusit se vybojovat první tříbodové vítězství v letošní sezóně.

1.zápas                                                                                                                                    TJ Sokol Mnichovo Hradiště - TJ Sokol Roztoky  1:3 (20:25, 22:25, 26:24, 22:25)  Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka,  Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rusová Barča,  Sittová "Píďa", Steinerová Kiki,  Zemanová Naty, Šilhová Andy

   První set úvodního zápasu začaly holky na naše poměry trochu netradičně. Překvapivě nedoháněly náskok soupeřek, ale naopak samy si mírný až čtyřbodový náskok vypracovaly – 5:1, 8:4 a s menšími výkyvy ho udržovaly až do poloviny setu - 12:8, 15:11. V následných výměnách se domácí volejbalistky dotáhly až na rozdíl bodu - 16:15, 18:17, dokonce i vyrovnaly – 20:20, ale koncovka už byla plně v režii roztockých juniorek – 25:20. První polovina druhé sady byla vyrovnaná, když se obě družstva přetahovala ve vedení. První větší náskok si vypracovaly až v půlce setu "mnichovohradišťanky" – 12:15. Šesti body v řadě však naše U22cítky překlopily sadu na svoji stranu 18:15, a byť domácí se ještě nevzdaly – 20:21, koncovku opět ovládly naše holky – 25:22. Další set připomínal předchozí sadu, když první polovina byla vyrovnaná – 8:8, 10:11, následně si vypracovaly menší náskok "roztočandy" – 15:11, 18:14 , aby o něj vzápětí přišly – 18:21, 19:22. V koncovce setu to znovu vypadalo, že budou mít navrch naše děvčata – 23:22, ale tentokrát tomu tak nebylo a výsledková houpačka se zastavila na stavu 24:26. A muselo se do čtvrtého setu. Ten začaly daleko lépe naše hostitelky, když si vypracovaly poměrně slušný náskok – 1:5, 3:10. Ten si celkem pohodlně udržovaly až do stavu 15:21. Závěrečná pasáž vyzněla 10:1 pro Roztoky, tím i celý set -25:22, a tím pádem i celý zápas 3:1. První tříbodové vítězství je tady !!!

          

2.zápas                                                                                                                                   TJ Sokol Mnichovo Hradiště - TJ Sokol Roztoky 1:3 (24:26, 12:25, 26:24, 17:25)           Nominace:  Adamczyková Ema, Bohdanecká Lucka, Lipovová Kačka, Novotná Anička, Rusová Barča, Sittová "Píďa", Steinerová Kiki, Zemanová Naty, Šilhová Andy                                                                                                                                                           Skoro po třech hodinách nastoupila obě družstva k odvetě, do které vstoupily lépe domácí juniorky. Ty si v podstatě po celou dobu prvního setu udržovaly mírný náskok, ale "roztočandy" byly pořád na "dostřel". Až v úplném závěru se naše děvčata dostala poprvé do vedení – 24:23, které hned přetavila ve vítězství – 26:24. Po změně stran předvedly roztocké U22cítky doslova uragán, když od prvních výměn si postupně vypracovávaly náskok, který se zastavil až na skóre 22:6. V tu chvíli soupeřky odvrátily ostudu šesti body v řadě, ale na zvrat v setu to již nebylo – 25:12. Ve třetí sadě pokračovaly naše juniorky v "krasojízdě" a opět si vytvořily celkem pohodlný náskok – 7:3, 16:7. Šest bodů v řadě přiblížilo naše hostitelky na přijatelné tři body – 16:13, ale vzápětí jsme zase odskočili na až pětibodový rozdíl, který si holky udržovaly do posledních výměn. Za stavu 24:19 nikdo nepochyboval, že si Mnichova Hradiště odvezeme další tři body, nicméně jak jsem již zmiňoval v komentáři z domácího zápasu s Benátkami, volejbal se nehraje na čas, ale na složení posledního míče. Tentokrát ale byly za "blbce" roztocké volejbalistky, které nedokázaly proměnit ani jeden z pěti mečbolů a prohrály třetí sadu 24:26. A zase nás čekal čtvrtý set. Ten byl dlouhou dobu celkem vyrovnaný, když jsme sice byli v mírném vedení, ale domácí juniorky nám byly v patách, až se jim podařilo vyrovnat na 17:17. Blížila se další nervy drásající koncovka, ale k překvapení všech postihl "mnichovohradišťanky" stejný kolaps, jako naše holky v předchozí sadě. Osm vítězných výměn v řadě znamenalo vítězství v setu 25:17, v celém zápase 3:1 a další tři body do tabulky.                                                                                                                     Přes již skoro tradiční komplikace se skládáním nominace se podařilo holkám přivézt z Mnichova Hradiště plný počet šesti bodů. Ty nás ještě teoreticky nechávají ve hře o třetí místo ve skupině, čímž bychom se vyhnuli soubojům o udržení. Nicméně proti silnějším soupeřům, kteří nás ještě čekají (Mikulovka, 2x Jičín a Bižuterie SG), by podobný výkon, který byl místy jako den a noc, pravděpodobně na body nestačil. Snad se dvěma vítězstvími přišlo i trošku toho sebevědomí, které budou holky potřebovat, třeba už příště proti pražské Mikulovce.