Víte, že ...

13.10.2022

... starší žákyně letos nemohly přihlásit do soutěže dvě družstva, protože jich je na soupisce třináct. V tomto případě je třináctka opravdu nešťastné číslo, jelikož na dva týmy ("áčko" + "béčko") jejich moc málo a na jeden tým zase hodně . Respektive hodně co se zápasové vytíženosti týče. A tak, aby nám ta část, která sice poctivě trénuje, ale v soutěžních utkáních se na ně zatím úplně nedostane, herně "nekrněla", domluvily pro ně Eva s Danou přátelská utkání. První ze série "přáteláků" odehrály "mladší" starší žákyně tuto sobotu proti svým vrstevnicím z Kralup. Naše děvčata, která v minulém roce nastupovala ještě v kategorii mladších žákyň, posílena o "zkušenější" spoluhráčky Áňu Šolínovou a Lucku Ryšlinkovou, vítězstvím 2:0 na sety potvrdila, že "fobie" z kralupských družstev je již minulostí. V následných třech tréninkových setech si pak holky vyzkoušely i jiné posty, než na které jsou zvyklé, a jak prohlásila Dana: " na všech byly super!" Velké díky patří Aničce s Luckou, které svým mladším kolegyním pomáhaly se zorientovat v postavení, přebíhaní a dalších herních činnostech. Věřme, že domluvené "přáteláky" bodou pro holky dostatečnou motivací pro to, aby neztratily zápal pro tuto krásnou hru.


... některé roztocké juniorky už získávají "ostruhy" v dospělém volejbale. Ve víkendové utkání našich žen v Tuchlovicích byly na soupisce hned tři - Naty Písařová, Bára Rusová a Klárka Šaljič. A všechny tři dostaly od trenéra Petra Šturma ve dvou utkáních poměrně dost příležitostí ukázat, co v nich je. Přestože to na vítězství ještě nestačilo, ve druhém utkání přispěly naše juniorky svým výkonem alespoň k zisku jednoho bodu, po prohře 2:3. Tento následovánihodný počin (povolání juniorek do ženského týmu) si zaslouží potlesk, neboť holky mezi svými dospělými spoluhráčkami mohou načerpat zkušenosti, které pak zúročí v ligových zápasech, naopak do ženského týmu mohou přinést kromě mládí, nadšení a dravosti, třeba i jiný, ligový", pohled na volejbal. Jen tak dál!


... Roztoky o víkendu posílily i na "diplomatickém" poli. K Daně Seidlové a Martinu Matasovi přibyla na soupisku krajských rozhodčích nově také kadetka Kačka Lipovová. V neděli úspěšně složila rozhodcovské zkoušky a rovnou odsoudcovala svůj premiérový turnaj chlapeckých U14ctek na Kladně. Přestože ještě nedosáhla rozhodcovské plnoletosti (16 let), díky intervenci Dany dostala výjimku a může se těšit na svůj první rozhodcovský dres. Po kariéře rozhodčí toužila Kačka již delší dobu a v neděli si tak svoji touhu splnila. V její nové kariéře popřejeme naší kadetce hlavně pevné nervy a spousty správných rozhodnutí.